Britský vokální soubor VOCES8, nominovaný na Grammy v roce 2023, je hrdý na to, že inspiruje lidi skrze hudbu a sdílí radost ze zpěvu. S turné po celém světě skupina představuje rozsáhlý repertoár jak na svých a cappella koncertech, tak ve spolupracích s předními hudebníky, orchestry, dirigenty a sólisty. Všestrannost a oslava různorodé hudební expresivity jsou klíčové pro výkon a vzdělávací etos souboru, který se sdílí jak online, tak osobně.

Od svého založení v roce 2005 VOCES8 vystupoval na mnoha významných místech, včetně Wigmore Hall, Elbphilharmonie Hamburg, Berlin Philharmonie, Cité de la Musique Paris, Vienna Konzerthaus, Tokyo Opera City, NCPA Beijing, Sydney Opera House, Mariinsky Theatre Concert Hall, Victoria Concert Hall v Singapuru, Palacio de Bellas Artes v Mexiku a mnoha dalších. V této sezóně odehrají přes 100 koncertů ve Velké Británii, po Evropě, ve Spojených státech, Austrálii a Asii.

Spolupracovali na koncertech a ve studiu s hudebníky jako jsou Paul Simon, Jacob Collier, Eric Whitacre, Christopher Tin, Olafur Arnalds, Rachel Podger, Jack Liebeck, Bomsori Kim, Jonathan Dove, English Chamber Orchestra, Royal Philharmonic Orchestra, Philharmonia Orchestra a dalšími.

VOCES8 se vášnivě věnuje hudebnímu vzdělávání a je vlajkovým souborem hudební charity VOCES8 Foundation, která aktivně propaguje “Hudební vzdělávání pro všechny”. Účastníc se široké škály osobních aktivit, které každý rok osloví až 40 000 lidí, nadace provozuje každoroční program workshopů a mistrovských kurzů v VOCES8 Centre v kostele St Anne & St Agnes v Londýně. VOCES8 se zavázal podporovat nadané mladé zpěváky a uděluje osm ročních sborových stipendií prostřednictvím iniciativy VOCES8 Scholars. Tyto stipendia jsou propojena s každoroční letní školou v Milton Abbey, kde amatérští zpěváci všech věkových kategorií učí a vystupují s VOCES8. Skrze samostatnou nadaci VOCES8 USA podporují dalších dvanáct talentovaných stipendistů.


Photogallery

+3 photo
To this date we have organized for you 1288 Concerts