Svatováclavský hudební festival nabídne balet v kostele i operu s loutkami

Svatováclavský hudební festival patří k největším přehlídkám duchovní hudby v Česku. Každoročně láká na desítky koncertů v kostelích v Moravskoslezském kraji. Jubilejní 20. ročník kromě špičkových interpretů z domácí i světové scény nabídne velkou retrospektivu nejúspěšnějších akcí za dobu své existence.

K vidění bude balet v kostele, barokní opera s loutkami i slavné osobnosti. „Od 5. do 28. září u nás vystoupí fenomenální houslista Dmitrij Sitkoveckij společně s pianistou Janem Bartošem, legenda barokního violoncella Christophe Coin, housloví virtuosové Jiří Vodička a Jan Špaček či hornista Radek Baborák,“ láká na program Igor Františák, ředitel festivalu.

Návštěvníci se mohou těšit na věhlasná tělesa jako Accademia Ottoboni, Pavel Haas Quartet, Terra Nova Collective, ale i crossoverový projekt Dana Bárty s Robert Balzar Triem a brněnskou filharmonií.

„Přivezeme opravdové skvosty. A vzhledem k tomu, že si velice vážím našich rezidenčních souborů, nebudou chybět Collegium 1704, Collegium Marianum i Český filharmonický sbor Brno vedený Petrem Fialou,“ jmenuje Františák. „Právě tato jedinečná osobnost hudební kultury oslaví 80. narozeniny – jako poděkování i ocenění jeho práce, díky níž se sbor stal opravdu světově uznávaným, mu bude věnován závěrečný koncert festivalu, na kterém zazní jeho Stabat mater a Janáčkova Glagolská mše.“

Festival nabídne třiadvacet koncertů. „K nejzajímavějším bude patřit monumentální koncert a uvedení Beethovenovy Mše C dur v novogotické perle v Ludgeřovicích. Což bude v pátek 8. září,“ komentuje ředitel. „Vystoupí na něm Karlovarský symfonický orchestr, který zahraje pod taktovkou Ondřeje Vrabce.“

 

K dnešnímu dni jsme pro Vás zorganizovali 1288 Koncertů