Duo Aliada, které Musikverein Vienna nazval „mimořádně talentovanými a kreativními hudebníky“, tvoří saxofonista Michał Knot a akordeonista Bogdan Laketic. Od svého založení v roce 2013 duo rychle upoutalo pozornost světa klasické hudby, což vyústilo v nabitý koncertní program s více než 150 vystoupeními ve více než 30 zemích, mnoho z nich ve slavných koncertních sálech, jako je Carnegie Hall, Tonhalle Zürich, Wiener Musikverein a divadlo Ermitáž v Petrohradě.

Duo Aliada jednomyslně vyhrálo Grand Prix Fidelio Wettbewerb ve Vídni. V roce 2018 získalo Duo Aliada 3. cenu v soutěži komorních těles M-Prize na University of Michigan v Ann Arbor (MI). Své debutové dvojice nahrála studiové album „Nové barvy minulosti“ (2015, ARS Produktion), které přijato s velkým pozitivním ohlasem kritiků. Duo bylo také vybráno do mezinárodního programu „The New Austrian Sound of Music 2016-17“, prestižní sponzorské platformy financované rakouskou vládou.

Duo Aliada se pravidelně objevuje v populárních evropských rozhlasových stanicích, jako jsou ORF1, SWR2, BR Klassik a Radio Klassik.


Fotogalerie

+1 fotografie
K dnešnímu dni jsme pro Vás zorganizovali 1284 Koncertů