Les Affranchi·e·s

Les Affranchi·e·s spojuje hudebníky ze světa klasické komorní hudby, historicky poučené hudby a současné hudby. Prostřednictvím hraní na historické i moderní nástroje soubor zkoumá nové způsoby, jak znovu oživit známý i méně známý hudební repertoár. Jedním z cílů souboru je vytvářet vazby mezi více uměleckými disciplínami a různými světy, které je vytvořily. Projekty skupiny si kladou za cíl spojit jak uměleckou hudbu, tak tradiční hudbu předávanou ústním přenosem, se zvláštním důrazem na zdůraznění kulturního dědictví a nových projektů.

Řada programů souboru je inspirována jinými médii, jako je literatura a investigativní žurnalistika nebo třeba vaření a gastronomie. S každým programem je společné přání: přinést na jeviště a naše publikum neodolatelnou vitalitu hudby! Prostřednictvím určité svobody od omezení klasických koncertních tradic doufají „Affranchi·e·s“ vytvořit nové pouto s veřejností, často v nových prostorech pro představení, na rozdíl od tradičních koncertních sálů a divadel.

Soubor již vystupoval na mnoha významných festivalech, včetně Festivalu „Le cercle de musique“ v Tarasconu a festivalu Cordes-sur-ciel. Affranchi·e·s úzce spolupracují s umělci z různých žánrů, jako je kontratenorista Filippo Mineccia, mezzosopranistka Eleonore Pancrazi a perkusionisté Ersoj Kazimov a Fouad Achkir.

Les Affranchi·e·s:

Giulia Barbini – flétna

Martin Roux – hoboj

Antoine Pecqueur – fagot

Anne Camillo – housle

Hélène Decoin – housle

Pierre Charles – violoncello

Benjamin Narvey – teorba a barokní kytara

Lilas Réglat – kontrabas


Fotogalerie

+1 fotografie
K dnešnímu dni jsme pro Vás zorganizovali 1284 Koncertů