Marie Hasoňová patří k pozoruhodným mladým talentům české hudební scény. K jejím nejvýznamnějším úspěchům patří zisk hlavní ceny udílené Akademií Václava Hudečka; díky tomu v současné době Marie spolupracuje s V. Hudečkem v rámci sólových projektů, kde vystupuje jak s orchestry, tak se skvělým klavíristou Lukášem Klánským. Je absolventkou Orchestrální akademie České filharmonie, s níž absolvovala mnoho prestižních koncertů a zahraničních turné. Marie je úspěšnou interpretkou především klasické hudby, díky svým moravským kořenům má však také vřelý vztah k hudbě folklórní, která je její velkou vášní a inspirací. Často vystupuje jako členka nejrůznějších folklórních souborů.
Na Pražské konzervatoři byla Marie nejprve studentkou současného koncertního mistra České filharmonie Jiřího Vodičky, a posléze absolvovala ve třídě vynikajícího pedagoga Jiřího Fišera. V současné době studuje na Akademii múzických umění v Praze, a zároveň je jako členka klavírního Quasi tria posluchačkou Universität für Musik und darstellende Kunst ve Vídni (Johannes Meissl, Vida Vujic, Avedis Kouyoumdjian). Českých i mezinárodních soutěží se úspěšně účastnila již během studia na Základní umělecké škole v Mikulově, a posléze také na konzervatoři. Marie je držitelkou 1. cen z Mezinárodní soutěže Josefa Muziky v Nové Pace, Archetti in Moravia v Kroměříži, Talents for Europe v Dolnom Kubíně a ze soutěžní přehlídky konzervatoří v Praze. Je též laureátkou Kocianovy houslové soutěže v Ústí nad Orlicí, Telemannovy houslové soutěže v Poznani a soutěže Nadace B. Martinů v Praze. Je též držitelkou dalších ocenění z Kocianovy houslové soutěže v Ústí nad Orlicí, Telemannovy houslové soutěže v Poznani a soutěže Nadace B. Martinů v Praze. V roce 2021 zvítězila spolu s rumunskou flétnistkou Ralucou Tihon v online soutěži ‘Coffee Mask’ International Music Video Competition (duo housle a flétna). Organizují ji Kasseler Kulturforum z německého Kasselu a evropsko-asijský berlínský soubor Universal Korean Organic Ensemble – Viktoria & Virtuosi, za kterým stojí houslistka Viktoria Elisabeth Kaunzner. Tento úspěch zmínil ve svém březnovém vydání i prestižní hudební časopis The Strad.
Marie se též zúčastnila mistrovských kurzů prestižních světových houslistů a pedagogů, jakými jsou Ray Chen, Christian Tetzlaff, Renaud Capuçon, Seppo Tukiainen, Josef Špaček, Václav Hudeček, Ivan Ženatý, Zdeněk Gola a další. V roce 2016 se zúčastnila mistrovských kursů Rotary Youth Exchange Summer Music Camp v San Diegu (USA).
Jako sólistka spolupracovala s řadou renomovaných orchestrů – Filharmonie Brno, Filharmonie Hradec Králové, Západočeský symfonický orchestr Mariánské Lázně, Pražská komorní filharmonie, Barocco sempre giovanne, Praga Sinfonietta, Warchal Ensemble atd. V roce 2016 premiérovala Houslový koncert č. 2 českého skladatele Pavla Trojana. S řadou symfonických a komorních těles také často spolupracuje jako externí člen.
Marie se také aktivně věnuje poučené historické interpretaci barokní hudby. V letech 2007-2018 se pravidelně účastnila Mezinárodní letní školy staré hudby ve Valticích (Petr Zejfart, Dagmar Zárubová, Jiří Sycha, Marek Štryncl). Je též příležitostně zvána ke spolupráci s tělesy jako jsou Collegium Marianum nebo Musica Florea.
Od roku 2018 je Marie členkou klavírního tria s neotřelým názvem Quasi trio, které na kulturní scéně působí již od roku 2014. Vedle již zmíněného studia na univerzitě MDW ve Vídni se soubor zúčastnil letních kursů ISA v Rakousku a je také aspirantem European Chamber Music Academy, díky čemuž absolvuje mezinárodní interpretační kursy po celé Evropě. Quasi trio pravidelně koncertuje jak v České republice, tak v zahraničí. Jeho členky též spolu působí jako Quasi duo (dua všech tří nástrojových kombinací), například Marie spolu s violoncellistkou Juditou Škodovou získaly ocenění za nejlepší provedení skladby B. Martinů na letní akademii ISA 2019, a v témže roce získaly také 2. cenu a titul laureáta na soutěži Nadace B. Martinů v Praze.