Komenského sady ožijí festivalovým Dnem s MOaP. Svatováclavský hudební festival tak zavítá i do ulic

Moravská Ostrava a Přívoz se vůbec poprvé aktivně zapojí do Svatováclavského hudebního festivalu, který letos slaví 20 let, a to festivalovým Dnem s MOaP.

Petr Veselka, starosta MOb Moravská Ostrava a Přívoz: “My jsme dospěli už tak daleko, že to velmi podporujeme a chceme se zapojit a zapojíme se aktivně, takže 2.9., což je sobota, bude festivalový den Moravské Ostravy a Přívoz a bude tady v Komenského sadech i na Jiráskově náměstí. Budeme tam mít atrakce pro děti, drobné dárky, takže přijďte, bude to určitě parádní.”

Igor Františák, dramaturg a ředitel Svatováclavského hudebního festivalu: “SHF pojímáme tuto sobotu jako prolog festivalu a jeho jubilejního 20. ročníku, kdy máme od 5. až do 20. září připraveno celkem 23 koncertů, které zazní v sakrálních prostorách celého MS kraje a tu sobotu jsme koncipovali tak, že jsme chtěli oživit veřejný prostor. Máme připravené tři vystoupení Stadlerova kvarteta, kdy v Komenského sadech máme tři krátká zastavení, kdy budeme na různých místech v tomto krásném parku hrát ve veřejném prostoru.”

V 18 hodin se u busty Jana Amose Komenského představí folklorní soubor Jagár z Havířova s primášem Jiřím Pospěchem a vše bude zakončeno večerním nocturnem na Jiráskově náměstí.

Igor Františák, dramaturg a ředitel Svatováclavského hudebního festivalu: “Bude složen z hudby skladatelů první vídeňské školy, to znamená Haydn, Mozart a Beethoven. Ještě tam bude Mysliveček a na tom bude participovat Jakub Černohorský, který je koncertním mistrem Janáčkovy filharmonie, který si k tomuto projektu přizval své přátelé.”

Na festivalový Den s MOaP jste zváni zcela zdarma.

K dnešnímu dni jsme pro Vás zorganizovali 1288 Koncertů