Koncert v kostele je zážitek. Svatováclavský hudební festival zahájil.

Zahajovací koncert Svatováclavského hudebního festivalu, který se koná od 2. do 28. září, nabídl posluchačům v ostravské katedrále Božího Spasitele dvě Mozartovy kompozice. Pod taktovkou Václava Lukse vystoupila PKF – Prague Philharmonia, Český filharmonický sbor Brno a sólisté Martina Janková, Simona Šaturová, Václav Čížek a Roman Hoza.

Myšlenka uvádět klasickou a starou hudbu v kostele, tedy tam, kde se především provozovala a kam byla určena, byla před dvaceti léty do určité míry průlomová, ale logická. Kostely přece vždy byly koncipovány jako koncertní síně, kde se lidé potkávali s uměleckými díly hudebními i výtvarnými. A hudba zde prováděná povznášela duši i prestiž.

Dnes je koncert v kostele pro současného posluchače skutečně zážitek, má daleko větší duchovní a emoční účinnost. A festivalová dramaturgie je letos skutečně velmi vynalézavá. Naplnit dramaturgicky třiatřicet koncertů a dokázat je realizovat v šestadvaceti dnech po celém Moravskoslezském kraji, to je skutečně heroický výkon. A hned první, zahajovací koncert, který se konal v Ostravě v katedrále Božského Spasitele, nastavil vysokou laťku jak dramaturgicky, tak interpretačně.

K dnešnímu dni jsme pro Vás zorganizovali 1288 Koncertů