Děkujeme za radost z hudby, podporu i mimořádně velkou návštěvnost

Jubilejní 20. ročník SHF nabídl pestrou dramaturgii jako „best of“ uplynulých ročníků. Svými 23 koncerty putoval od 5. do 28. září po Ostravě i celém Moravskoslezském kraji a dočkal se skvělé návštěvnosti – a to od těch nejmenších kostelíčků až po Katedrálu Božského Spasitele či Evangelický Kristův Kostel. Více než polovina koncertů byla vyprodána a na některé SHF navyšoval počet míst, jak jen bylo v jeho možnostech. 

Jedněmi z opravdových zážitků jistě byly oba koncerty Collegia 1704, Belly Adamove v Dolním Benešově, Josefa Špačka a Tomáše Jamníka v Orlové, The WHOOP Group v Dětmarovicích, Radka Baboráka a Pražských komorních sólistů v Ostravě-Zábřehu, Isabelle Druet a PKF – Prague Philharmonia s Philippem Bernoldem, Pavel Haas Quartetu v nově rekonstruovaném evangelickém kostele v Albrechticích u Českého Těšína, fenomenální balet v kostele s Pražským komorním baletem, bystřický Evangelický den s Ewaldem Danelem a jeho Slovenským komorním orchestrem, výbušně virtuózního Jiřího Vodičky s Barocco Sempre Giovane v plně zaplněném Husově sboru na Slezské Ostravě, vyladěný crossover Dana Bárty s Robert Balzar Triem a Filharmonií Brno, barokní opera s loutkami Collegia Mariana a Buchet a loutek v opavském kostele sv. Václava ve skvělé spolupráci s Bezručovou Opavou nebo závěrečný koncert, na němž zazněla Janáčkova Glagolská mše s domácí Janáčkovou filharmonií Ostrava a skvělým čtyřlístkem sólistů v čele s Kateřinou Kněžíkovou a pod taktovkou Roberta Kružíka.

Recenzemi či reflexemi SHF rekapitulovali: Ostravan.cz, KlasikaPlus, OperaPlus. Velice děkujeme!

Všechny koncerty sledoval hledáčkem svého fotoaparátu Ivan Korč a můžete je nalézt na festivalovém facebooku.

 

Děkujeme všem sponzorům, partnerům, dárcům a za velkou podporu vám všem, kteří máte SHF rádi aspoň trošku tak, jako my. Tým Svatováclavského hudebního festivalu

 

 

K dnešnímu dni jsme pro Vás zorganizovali 1284 Koncertů