Klasicismus v Dole Michal a jazz v muzeu TATRA

Hudební výlety můžete před prázdninami podniknout do netradičních technických prostor Dolu Michal v Ostravě-Michálkovicích nebo do Muzea nákladních automobilů TATRA v Kopřivnici.

Do řetízkových šaten či cechovny Dolu Michal v Ostravě-Michálkovicích jsme podnikli již několik Hudebních výletů. Unikátními prostory rezonovala díla Leoše Janáčka v podání Zemlinského kvarteta, hra fenomenální houslistky Esther Yoo, ale i židovský klezmer Létajícího rabína, originální bigbandová smršť Cotatcha Orchestra, ale i vánoční hra Collegia Mariana s loutkami. Nyní si můžete vychutnat klasicistní skvosty v podání jednoho z nejlepších českých smyčcových kvartet – Bennewitzovo kvarteto, a to společně s klarinetem Igora Františáka!

HAYDN / REJCHA / MOZART: KLASICISTNÍ SKVOSTY

 

Jazz: autorská hudba Pavla Wlosoka a Zbigniewa Kalety

Nově vzniklé Muzeum nákladních automobilů TATRA spadá pod Muzeum novojičínska a skýtá překvapivě dobrou akustiku! V minulém roce prostory rozezněla jedna z nejuznávanějších francouzských sopranistek specializující se na starší slohová období Chantal Santon Jeffery, a to společně s českou špičkou (Collegium Marianum & Cappella Mariana), sourozenci Vojtěchem a Janou Semerádovými. Nyní starou hudbu vystřídá jazz!
Navíc od 23. května do konce srpna bude v galerijním prostoru muzea k vidění výstava plakátů na téma Fenomén Tatra studentů ateliéru Grafického designu Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Studenti se ke své tvorbě nechali nspirovat expozicí našeho muzea a vystavenými exponáty.

JAZZOVÝ VEČER AUTORSKÉ HUDBY

K dnešnímu dni jsme pro Vás zorganizovali 1288 Koncertů