Accademia Ottoboni

Soubor Accademia Ottoboni se specializuje na barokní a klasicistní repertoár a jeho členové hrají na historické nástroje. Byl založen v Římě v roce 2004 a své sólistické i orchestrální zkušenosti v něm uplatňuje několik nejaktivnějších hudebníků na mezinárodní scéně.

V letech 2005 až 2009 byl rezidenčním souborem pro sezónu staré hudby IPSAR (Portugalský kulturní institut v Římě).

Souborem vydaná CD – Vivaldiho koncerty a kantáty (Stradivarius), Vivaldiho violoncellové sonáty (ZigZag Territoires), Boccheriniho komorní hudba (ZigZag Territoires), Il Violoncello del Cardinale (Alpha), Luilier: (Alpha), Bononciniho violoncellové sonáty (Alpha) a LightAndDarkness: Bacha (Arcana) – se setkala s velkým ohlasem posluchačů i kritiky a získala řadu ocenění, např. dvě ceny Diapasons d’Or, Gramophone Editor’s Choice, CD měsíce – Toccata Magazine, CD týdne Rbb-Kultur.

CD věnované hudbě L. Boccheriniho vydané nakladatelstvím Outhere-Music získalo cenu Diapason d’Or za nejlepší nahrávku roku 2015 v kategorii Barokní instrumentální hudba.
Soubor Accademia Ottoboni vystoupil na mnoha festivalech raného múzického umění po celé Francii, Itálii, Španělsku, Švýcarsku, Rakousku a Maltě.

 

 


Fotogalerie

K dnešnímu dni jsme pro Vás zorganizovali 1288 Koncertů