Agnieszka Bochenek-Osiecka

Sopranistka Agnieszka Bochenek-Osiecka je absolventkou Hudební akademie v Katovicích. Zde posléze účinkovala v Händlově opeře Xerxes a v Mozartově opeře

Così fan tutte. V roce 1998 se stala sólistkou sdružení Camerata Silesia, s nímž koncertuje v Polsku i zahraničí. Je laureátkou několika pěveckých soutěží (Bytom, Priego de Cordoba), v roce 2002 se stala absolutní vítězkou Mezinárodní pěvecké soutěže Antonína Dvořáka v Karlových Varech a je držitelkou ceny Opery Mozart Praha za nejlepší provedení Mozartovy árie a ceny Národního divadla moravskoslezského v Ostravě. V opeře NDM debutovala v únoru 2003 v roli Gildy ve Verdiho opeře Rigoletto, od března 2004 zde – již jako sólistka ve stálém angažmá – nastudovala například role Královny noci v Mozartově Kouzelné flétně, Violetty ve Verdiho La traviatě, Micaëly v Bizetově Carmen, Sophie v Massenetově Wertherovi, Martinů Ariadny nebo Julie v Gounodově Romeovi a Julii.

Agnieszka Bochenek-Osiecka hostovala v Národním divadle v Praze, v Národním divadle v Brně a ve Státní opeře Praha. V létě 2004 a 2005 ztvárnila Gildu na operním festivalu v amfiteátru v Lokti. Spolupracuje se Státní baltickou operou v Gdaňsku, Toruňským komorním orchestrem, Národním symfonickým orchestrem Polského rádia v Katowicích, orchestrem Sinfonia Varsovia a Slezskou filharmonií.

K dnešnímu dni jsme pro Vás zorganizovali 1288 Koncertů