Andrzej Bialko

Narodil se v roce 1959 v Krakově.Vystudoval Státní střední hudební školu. NA varhany začal studovat v roce 1973 soukromě, poté pokračoval na Hudební akademii v Krakově ve třídě prof. Joachima Grubicha. V roce 1981 obdržel první cenu na Mezinárodní varhanní soutěži v Římě a v roce 1985 také první cenu (ex aequo) v rámci Národní varhanní soutěže v Bydhošti – Gdaňsku.

Zúčastnil se většiny národních varhanních festivalů, koncertoval v Anglii, Rakousku, Bulharsku, České republice, Chorvatsku, Dánsku, Francii, na Islandu, v Německu, na Slovensku, ve Švýcarsku, ve Švédsku, na Ukrajině, v Maďarsku, v Itálii, v Libanonu a v Americe. Je profesorem hudebního umění. Má varhanní třídu na Akademii múzických umění v Krakově jako řádný profesor a na Státní hudební škole 2. stupně Władysław Żeleński v Krakově. Pracuje s mnoha soubory, jako s Krakovskou filharmonií a Národní filharmonií. Do mysli milovníků hudby natrvalo vstoupil provedením varhanních děl J. S. Bacha v Krakově a Vratislavi v jubilejním roce 2000 a v sezóně 2001/2002 v sérii 20 koncertů pod společným názvem „Ars organi“ uvedl v Krakově antologii varhanní hudby od 16. do 20. století.

V rozsáhlém a neustále se rozšiřujícím repertoáru pokrývajícím všechny styly má umělec mimo jiné soubor varhanních děl autorů jako jsou Buxtehude, Bruhns, Mendelssohn, Franck, Liszt a Brahms. Řada jeho nahrávek obohatila portfolio polského rozhlasu II; na svém kontě má přes 20 CD. V roce 2006 mu ministr kultury a národního dědictví udělil Stříbrnou medaili za zásluhy o kulturu – Gloria Artis.

K dnešnímu dni jsme pro Vás zorganizovali 1223 Koncertů