Bogdan Laketic

Vídeňský srbský akordeonista Bogdan Laketic se narodil v roce 1994 a je jedním z nejaktivnějších akordeonistů své generace. Bogdan je dynamický komorní hudebník a člen několika souborů různých hudebních stylů. Se svým Duo Aliada posouvá hranice možností svého nástroje a pravidelně provádí náročné přepisy děl napsaných pro klavír a dokonce pro celý orchestr. Kromě toho je aktivním umělcem současné hudby a spolupracoval s takovými uznávanými skladateli, jako jsou Wolfgang Rihm a Isabel Mundry. Aktivně spolupracuje s mladými skladateli a do premiéry více než patnácti děl přispěl do akordeonového repertoáru.

Vystupoval ve více než 30 zemích na festivalech jako Wien Modern, Impuls Graz, Festival de musica de Morelia Mexiko, Chiloe Concertante Festival, Summerwinds Festival, Musical Olympus Festival, Johor Bahru Festival, European Arts Forum, Brückenfestival, Alpenarte Festival, Ohrid Summer Abychom jmenovali alespoň některé. Bogdan hrál v některých z nejdůležitějších koncertních sálů, včetně Carnegie Hall, Musikverein Wien, Tonhalle Zürich, Teatro Del Lago Chile, Hermitage Theatre St. Petersburg, Kolarac Belgrade, Katsushika Symphony Hills Tokyo a ORF Radiokulturhaus. 

V roce 2013 jako člen Duo Aliada vyhrál Grand Prix na 12. soutěži komorní hudby Fidelio Wettbewerb ve Vídni. Následně byl jmenován „umělcem roku 2014“ sponzorovaným HFP Steuerberater Wien. Je také vítězem  ceny v soutěži komorních umění M-Prize  (USA). V roce 2011 obdržel cenu od srbské vlády za umělecký úspěch vítězství ve třech národních akordeonových soutěžích v jednom roce.

Bogdan nahrál alba s rakouským ORF a německou ARS Produktion. Je řádným členem organizace LIVE Music Now, organizace založené Yehudi Menuhinem, která mu umožňuje koncertovat s různými soubory.

 

K dnešnímu dni jsme pro Vás zorganizovali 1285 Koncertů