Camerata Silesia – Katowice City Singers‘ Ensemble

Jeden z předních polských vokálních souborů Camerata Silesia (ansámbl zpěváků města Katovice) byl založen v roce 1990 uznávanou a charismatickou dirigentkou Annou Szostak, která soubor od té doby vede. Camerata je známá především svou vynikající interpretací současné hudby, nicméně se stejně tak kvalitně věnuje provádění staré hudby. Během téměř třicetileté kariéry získala Camerata Silesia mezinárodní renomé a propagovala Polsko a město Katovice na koncertech v nejprestižnějších evropských koncertních sálech a na mezinárodních festivalech celé Evropy.
Camerata Silesia systematicky spolupracuje s předními skladateli soudobé hudby, jejichž skladby uvedla v premiéře, a z nichž mnohé vznikly právě pro tento unikátní soubor. Interpretační umění Cameraty Silesia je vysoce oceňováno samotným Krzysztofem Pendereckim, jehož Pašije Svatého Lukáše, Polské Requiem a Sedm bran Jeruzaléma často soubor prezentoval pod taktovkou autora v takových městech jako Münster, Krakov či Hamburg. Camerata také vystoupila během festivalu Varšavský podzim s Pendereského Canticum Canticorum. V roce 2012 byla Camerata Silesia přizvána k účasti na vystoupeních a DVD nahrávkách scénické verze Pendereckého Passion režiséra Grzegorze Jarzyny. Mezi nedávné úspěchy se řadí mimo jiné také koncerty s Londýnským barokním orchestrem při uvedení premiéry Missa ex tempore Marcela Perese, ale také provedení Pendereckého Lukášových pašijí s London Philharmonic Orchestra pod vedením W. Jurowského a operních představeních v koncertní verzi, kdy vystoupili s prestižním souborem Akademie für Alte Musik Berlin (Ch. W. Gluck – Orfeo ed Euridice) a Hofkapelle Müchen (H. Prucell – Dido a Aeneas).
Od roku 2014 realizuje Camerata Silesia v novém koncertním sále Polského národního rozhlasového symfonického orchestru (NOSPR) vlastní cyklus koncertů, kde pravidelně vystupuje v řadě děl od klasické hudby až po jazz a populární hudbu.

Více informací najdete na: www.camerata.silesia.pl


Fotogalerie

K dnešnímu dni jsme pro Vás zorganizovali 1276 Koncertů