Cappella Mariana

Cappella Mariana je komorní vokální soubor, který se specializuje na interpretaci středověkého vícehlasu, renesanční polyfonie a vokálních děl raného baroka. Vystoupení ansámblu se setkala s nadšeným přijetím publika, kritika cení především expresivitu projevu a citlivý přístup k práci s textem. Cappella Mariana vznikla v roce 2008 a jako jeden z mála domácích vokálních souborů se zaměřuje na uvádění pozapomenutých děl vrcholné vokální polyfonie z oblasti italské, vlámské či anglické renesance. Umělecky zastřešuje koncertní cyklus s názvem Postní pátky, navazující na tradici hudebních představení u křižovníků u Karlova mostu.

Členy souboru jsou mezinárodně renomovaní pěvci, kteří pravidelně spolupracují se souborem Collegium Marianum a vystupují na prestižních evropských festivalech (např. Oude Muziek Utrecht, MAfestival Bruges, Tage Alter Musik Regensburg, Bachfest Leipzig, Pražské jaro, Mitte Europa ad.). Dále se věnují interpretaci barokní a předromantické hudby a účinkují na českých a zahraničních pódiích se soubory jako Bach Collegium Japan, Collegium Vocale Gent, Vox Luminis, Huelgas Ensemble či Tiburtina Ensemble. V roce 2014 se Cappella Mariana výrazně podílela na oslavách Českého roku hudby, natočila CD Praga Magna s hudbou rudolfínské Prahy a prezentovala se koncerty na festivalech Arte Sacro v Madridu, Oude Muziek v Utrechtu či Uckermärkischen festwochen a záznamy koncertů pro Český rozhlas. Dnes je ansámbl pravidelně zván na prestižní festivaly v Antverpách, Utrechtu, Dortmundu či Madridu a vydal nahrávku unikátního rukopisu renesanční polyfonie Kodex Speciálník.

Ansámbl působí pod uměleckým vedením Vojtěcha Semeráda, který po ukončení studií na Univerzitě Karlově v Praze a Conservatoire national supérieur v Paříži dále prohlubuje studium vokální polyfonie a zaměřuje se na objevování hudby 15. a 16. století ve střední Evropě.

Více informací najdete na: www.cappellamariana.com


Fotogalerie

+3 fotografie
K dnešnímu dni jsme pro Vás zorganizovali 1257 Koncertů