Carsten Lohff

Carsten Lohff byl od útlého věku fascinován renesanční polyfonií. Hru na cembalo začal studovat na Hamburgské konzervatoři u Gisely Gumzové, aby k ní později přidal ještě druhý obor, hudební teorii, pod vedením Christopha Hohlfelda. Ve svém hudebním vzdělávání dále pokračoval u Johanna Sonnleitnera (Curych), Boba van Asperena (Den Haag) a Gustava Leonhardta (Amsterdam).
Rozsáhlá diskografie Carstena Lohffa nahraná např. ve spolupráci s hudebními soubory Le Concert Brisé, Cantus Cölln a La Rêveuse dokumentuje jeho úspěšné působení v roli sólisty a hráče bassa continua. Carsten také často vystupuje na významných evropských festivalech staré hudby.
V roce 1997 Carsten Lohff rozšířil svou mezinárodní kariéru cembalisty ještě o studium hry na barokní harfu u Andrewa Lawrence-Kinga a v tomto studiu pokračoval od roku 1998 do roku 2000 u Mary Galassiové v Miláně.
V roce 2001 byl jmenován profesorem historických klávesových nástrojů na Vysoké umělecké škole v Brémách. Předtím vyučoval na hudebních konzervatořích v Norimberku a Trossingenu. Od roku 1992 vyučuje hru na cembalo a basso continuo na Hudební a divadelní konzervatoři v Hamburku.
V současné době Carsten Lohff žije se svou rodinou v Lipsku.

Více informací najdete na: www.carstenlohff.de


Fotogalerie

+1 fotografie

 

K dnešnímu dni jsme pro Vás zorganizovali 1288 Koncertů