Carsten Lorenz

Po studiích hry na cembalo u Haralda Hoerena ve Frankfurtu nad Mohanem a Siebe Henstra v Utrechtu (sólistický diplom 1994) se Carsten Lorenz specializoval na barokní hru generál basu u věhlasného Jespera B. Christensena v Lyonu a na Basel Schola Cantorum Basiliensis. V roce 1992 byl semifinalistou soutěže Concours Musica Antiqua Brugge a v roce 2001 finalistou soutěže „Erwin Bodky Competition for Early Music Soloists“ (Boston).

Kromě jeho aktivní umělecké činnosti vyučuje od roku 1997 cembalo a basso continuo na Institutu staré hudby Staatliche Musikhochschule v Trossingenu a od roku 2014 působí jako univerzitní profesor na Vídeňské univerzitě MUK ve Vídni. Vyučoval rovněž na Landeskonservatorium für Vorarlberg ve Feldkirchu, na Evangelické církevní hudební akademii v Tübingenu a na univerzitě hudby ve Würzburgu. Kromě toho se stará o mladé hráče na klávesové hráče Státního barokního orchestru mládeže Bádensko-Württemberska.

Carsten Lorenz vystupuje jako sólista, ale také jako hráč v komorních souborech (mimo jiné s Françoisem Fernandezem, Philippe Pierlotem, Lorenzem Duftschmidem nebo s „jeho“ vlastním souborem Il Bacio d’Amor). Je rovněž členem renomovaných barokních orchestrů (L’arpa festante, armonico tributo austria) a můžeme jej slyšet v mnoha evropských hudebních centrech: Vídeň (Musikverein), Linz, Innsbruck (Festival staré hudby), Drážďany (Kreuz- und Frauenkirche), Stuttgart (Stiftskirche), Brusel a Kodaň, Rheingau Music Festival, Bodenseefestival & Festival Alte Musik Knechtsteden a řada dalších.

Četné rozhlasové a CD produkce dokazují jeho širokou škálu stylů, od chrámové hudby počátku 17. století – první nahrávka „Duchovní symfonie“ od Carla Filaga (Ramée 2008) nebo Vesperae Lauretanae Antonia Cifrase (Deutschlandfunk 2009) – přes italské originální sonáty pro zobcovou flétnu a basso continuo (affetti italiani 2000, SWR 2002) až po pozdně barokní komorní hudbu Telemanna nebo Händela (SWR 2009).

Jeho velkou láskou – kromě své rodiny – je mimořádně jemná expresivita klavichordu a „zemitá“ síla hudby z druhé poloviny 17. století.

K dnešnímu dni jsme pro Vás zorganizovali 1279 Koncertů