Christoph Urbanetz

Christoph Urbanetz je známý svojí inovativní interpretací a novými způsoby vyjádření a nadšením pro svůj nástroj – violu da gamba.

Vystudoval na Schola Cantorum Basiliensis, kde absolvoval summa cum laude, na Mozarteu v Salcburku a na Conservatoire National Supérieur v Paříži. Zúčastnil se několika mistrovských kurzů u Jordiho Savalla. Je laureátem mnoha soutěží, například v Köthenu, v Seville, v Sankt Florian a v Melku.

Hraje s nejprestižnějšími hudebníky po celé Evropě. K vrcholům jeho kariéry patří koncerty se soubory Concentus Musicus (Nikolaus Harnoncourt), Il Giardino Armonico (Giovanni Antonini), Clemencic Consort (René Clemencic), Wiener Akademie (Martin Haselböck), Dresdner Staatskapelle (Reinhard Goebel), Il suonar parlante (Vittorio Ghielmi), Accademia di Santa Cecilia (Antonio Pappano) a La Cetra (Jordi Savall), které se uskutečnily například v Musikverein a Konzerthaus ve Vídni, Tonhalle v Curychu, Escorial v Madridu, Semperoper v Drážďanech a Festspielhaus v Salcburku.

Christoph Urbanetz vystoupil jako sólista na mnoha recitálech po celé Evropě, mimo jiné na festivalech Salzburger Festspiele, Resonanzen Wien, Oude Muziek Utrecht, Schleswig-Holstein Festival, Ludwigsburger Festspiele, Händel Festspiele Halle a Handel Festival London. Jeho koncerty přenášely ORF, DRS a WDR. Jako jeden z mála hráčů na violu da gamba přednesl koncerty Johanna Gottlieba Grauna.

Tvoří duo s gambovým virtuosem Vittoriem Ghielmim a s loutnistou Davidem Bergmüllerem.

Nahrál řadu CD, mezi nimiž jmenujme jeho sólové album The Forqueray Family, které vyšlo u Brilliant Classics.

Vyučuje hru na violu da gamba na univerzitách ve Štýrském Hradci a v Krakově.


Fotogalerie

K dnešnímu dni jsme pro Vás zorganizovali 1288 Koncertů