Chuhei Iwasaki

Chuhei Iwasaki je český dirigent pocházející z Japonska. Narodil se roku 1987 u rybího trhu Tsukiji v Tokiu. Věnoval se hře na housle, v letech 2003-2006 studoval na konzervatoři Toho Gakuen v Tokiu, poté na Pražské konzervatoři (u prof. F. Pospíšila) spolu s obory skladba (u prof. J. Gemrota) a dirigování. Od roku 2012 se aktivně věnuje dirigování, které studoval v letech 2007-2013 na Pražské konzervatoři (u prof. M. Němcové, prof. H. Farkače a prof. M. Košlera) kde v roce 2012 založil svůj studentský orchestr „Filharmonický orchestr Iwasaki“, a nyní studuje na Akademii múzických umění v Praze (u prof. T.Koutníka, prof. N.Baxy a prof. L.Svárovského). Pražskou konzervatoř absolvoval dirigováním své symfonie a symfonie č. 14 D. Šostakoviče. Na Bakalářském koncertě na Akademii múzických umění v Praze dirigoval Rytiny od B. Martinů a Sinfonia Tapkaara Akiry Ifukubeho.

Od roku 2014 je profesorem na Pražské konzervatoři (dirigent smyčcového orchestru) a šéfdirigentem Filmové filharmonie.

Chuhei Iwasaki je absolutním vítěžem soutěže Concerto Bohemia v r.2016 s orchestrem ‘Prague Conservatory Modern’. V roce 2017 byl vybrán do hlavního kola na mezinárodní soutěž G.Fitelberga v Katowicích.

Chuhei Iwasaki spolupracuje s předními orchestry v Čechách: Symfonický orchestr Českého rozhlasu, PKF-Prague Philharmonia, Janáčkova filharmonie Ostrava, Pražský komorní orchestr, Komorní filharmonie Pardubice, Filharmonie Bohuslava Martinů, Jihočeská filharmonie, Filharmonici města Prahy, Talichova komorní filharmonie atd. Následující sezónu debutuje se Zapadočeským symfonickým orchestrem a Plzeňskou filharmonií. Jako divadelní dirigent momentálně diriguje na DJKT v Plzni A.Dvořáka Rusalku a Ballet Manon od A.Glazunova, angažuje se i v Hudebním divadle Karlín v Praze.

Chuhei Iwasaki pravidelně hostuje na festivalu filmové hudby Film Music Prague, v letošním ročníku je pozván se Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu. V květnu 2018 debutoval na MHF Pražské jaro s Filharmonii Hradce Králové.


Fotogalerie

K dnešnímu dni jsme pro Vás zorganizovali 1276 Koncertů