Cimbálová muzika Jagár

Dnes již Folklorní soubor Jagár z Havířova byl založen v roce 2007, tehdy ještě jako samostatná cimbálová muzika. Většina členů muziky se folkloru věnovala od mládí v dětském folklorním souboru Vonička z Havířova. I přes pevné regionální základy v Lašsku a Těšínském Slezsku se muzika rozhodla hrát především písně, které jí baví a naplňují. Z tohoto důvodu je v jejím repertoáru zastoupena široká oblast pokrývající většinu regionů na Moravě, Slovensku, ale i Maďarsku, nebo Rumunsku.

V roce 2016 cimbálová muzika Jagár natočila stejnojmenné album, ve kterém svůj profil směřuje k písním vojenským, o lásce a pijáckým. Tento fakt vyplývá z jejího ryze mužského až deseti členného obsazení.

V té době se občasná spolupráce se zpěvačkami a tanečníky začala formovat v konkrétní podobu, což dalo za vznik Folklornímu souboru Jagár na začátku roku 2017. Těžištěm pro tvorbu prvního celovečerního pořadu se staly oblasti, které obepínají Beskydy a především Západní Slovensko. Stejně jako tvorba muzikantů i tvorba tanečních pořadů, není a nebude pevně definována hranicemi regionu, ale snahou o to bavit folklórem sebe a především diváka.

Jagár je každoročním organizátorem setkání muzik a nadšenců pro folklor s názvem Folklorní (NE)ples, účastníkem mnoha festivalů a slavností, ale skvělým společníkem během Vaší svatby, oslavy a jiných příležitostí.

www.jagar.cz


Fotogalerie

+2 fotografie
K dnešnímu dni jsme pro Vás zorganizovali 1277 Koncertů