Czech Virtuosi

Komorní orchestr Czech Virtuosi odehrál od svého vzniku v roce 1989 na 800 koncertů, z  toho dobrou třetinu v zahraničí, a to většinou za spolupráce víc než čtyř stovek významných umělců – instrumentalistů, pěvců, dirigentů a sborů z celého světa. Mozartovský typ svého základního obsazení si – spolu s úzkou vazbou na mozartovskou Vídeň – soubor zachovává trvale, třebaže se nebrání vycházet vstříc repertoárním požadavkům sahajícím k nejnovějším skladbám. K vystoupením na prestižních festivalech je opakovaně zván do Francie (Paříž, Fenétrange, Dijon, Antibes), Rakouska (Vídeň, Salcburk), Německa (Europäische Wochen Passau), Belgie, Holandska, Španělska (Katalánské festivaly), Itálie (Řím, Perugia), Polska (festival Musica Sacromontana)  a dalších zemí Evropy. Ve svém mozartovském třiatřicetičlenném obsazení absolvoval v roce 2003 turné do Japonska a v barokním pak na podzim 2010 a 2011.

Na celoročním „Festivalu české hudby 2015“ ve francouzském Dijonu nastudoval pod taktovkou Štefana Veselky a v mezinárodním obsazení s úspěchem provedl Janáčkovu Káťu Kabanovou. V roce 2018 tam opět nastuduje a provede Její pastorkyňu s reprízou ve francouzském Caen. Loni v říjnu vystoupil (s Dvořákovou Novosvětskou) na festivalu ve francouzském Fénetrange a pak s Dvořákovým Rekviem ve vídeňském dómu sv. Štěpána; v listopadu nato s Mendelssohnovým Eliášem  v basilice kláštera Waldsassen.

Kromě svého profilového CD Joy of Music natočili Czech Virtuosi tři tituly pro belgickou společnost PHEDRA, světovou premiéru Pastorální mše F. M. Knížete, CD operních árií s vynikající sopranistkou Nathalií Ušakovou a atraktivní CD soudobé české a slovenské hudby s houslovým virtuosem a „violistou“ Milanem Paĺou. Zatím poslední je CD s Brahmsovou 4. symfonií dirigovanou Erikem Lederhandlerem.

Více informací najdete na: www.czechvirtuosi.cz

K dnešnímu dni jsme pro Vás zorganizovali 1275 Koncertů