Dominika Svozilová

Dominika Svozilová (1989) je talentovaná harfistka, která se úspěšně uvedla na kulturní scéně jak v České Republice, tak i v zahraničí.

Studium harfy začala pod vedením Hany Müllerové, v jejíž třídě také absolvovala pražské Gymnázium Jana Nerudy s hudebním zaměřením. Ve studiu pokračovala na Akademii múzických umění v Praze ve třídě Doc. Jany Bouškové. Na prestižní škole Conservatoire National Supérieur Musique et Danse ve francouzském Lyonu absolvovala roční stáž pod vedením profesorů Fabrice Pierre, Sylvain Blassel a Park Stickney. Ve Francii také absolvovala letní stáž Académie Internationale de Harpe Pierre Jamet.

Již ve svých sedmnácti letech získala druhou cenu na Mezinárodní harfové soutěži v maďarském Szegedu. Úspěšně se zúčastnila i dalších soutěží v Petrohradu, Vídni a Itálii, kde v roce 2012 získala první cenu a stala se absolutní vítězkou Mezinárodní harfové soutěže „Marcel Tournier“. Pro významnou harfovou událost – Desátý celosvětový harfový kongres konaný v Amsterdamu roku 2008 – byla na základě nahrávky vybrána na master class uznávané americké harfistky Susann McDonald.

Jako sólistka vystoupila s mnoha předními domácími orchestry, jako jsou: PKF – Prague Philharmonia, Filharmonie Brno, Moravská filharmonie Olomouc, Filharmonie Hradec Králové, Plzeňská Filharmonie a to nejen na prestižních pódiích v Česku, ale i v Evropě, Spojených státech amerických, Japonsku, Číně nebo v Ománu. V současnosti působí jako harfistka Národního divadla Brno a spolu s violistkou Kristinou Fialovou vystupuje na komorních koncertech. Je zakladatelkou harfových kurzů „Harfa v Novém Světě“.

 

K dnešnímu dni jsme pro Vás zorganizovali 1288 Koncertů