Emmanuel Villaume

Francouzský dirigent Emmanuel Villaume vedl strhující představení s nejvýznamnějšími operními soubory a symfonickými orchestry po celém světě.

Mo. Villaume pokračuje v této sezóně ve funkci hudebního ředitele a šéfdirigenta PKF – Prague Philharmonia, kterou zastává od roku 2015. Nedávné speciální projekty s Prague Philharmonia zahrnují nahrávky Deutsche Grammophon s Annou Netrebko a Benem Bernheimem, vydání Warner Classics se sopranistkou Angelou Gheorghiu, klavíristou Andrew von Oeyenem a tenoristou Bryanem Hymelem a speciální novoroční koncert v Royal Opera House Muscat. Mezi další nedávná orchestrální vystoupení patří návraty v newyorské Avery Fisher Hall na Richard Tucker Gala a Alice Tully Hall na koncerty s Juilliard Orchestra, stejně jako koncerty s Los Angeles Philharmonic, Grant Park Music Festival v Chicagu, White Nights Festival v Mariinském divadle v Petrohradě v Rusku a evropské koncertní turné po Iolantě s vystoupeními v Lucernu, Kodani, Monte Carlu a londýnské Royal Albert Hall se sopranistkou Annou Netrebko. Villaume se vrátil do Royal Opera House Muscat v březnu 2019 na Mahlerovu Třetí symfonii se Slovenskou filharmonií.

Villaume vstupuje do své sedmé sezóny jako hudební ředitel Dallas Opera a vede tři inscenace ve Winspear Opera House v sezóně 2019/20, počínaje v říjnu představením Mozartovy Kouzelné flétny a Zlatého kohouta Rimského Korsakova. Po svých kritiky chválených představeních Les Pêcheurs de Perles, Thaïs a Davida McVicara v nové inscenaci Tosca v Metropolitní opeře se Villaume v dubnu vrací do Met na představení Boheme, titul, který bude také dirigovat v lednu pro Royal Opera House, Covent Garden. Svou sezonu v Dallas Opera zakončí s Donem Carlem v březnu, následuje debut v Neapoli s Carmen v Teatro di San Carlo.

Maestro Villaume, častý spolupracovník velkých operních domů ve Spojených státech, vystupoval s Metropolitní operou pro Toscu, Les Pêcheurs de Perles, Thaïs, Roméo et Juliette, Madama Butterfly, Samson et Dalila a Carmen; Lyrická opera z Chicaga pro Fausta, Roméa a Julii, Bohému, Manon, Veselou vdovu a Samsona a Dalilu; a Washington National Opera pro La Rodine, Norma, Le Cid a Les Contes d’Hoffmann. Dirigoval Madama Butterfly a Werthera se San Francisco Opera; Les Contes d’Hoffmann, La Rondine a La Grande-Duchesse de Gérolstein s operou v Los Angeles; La Rodine a Faust s Opera Theatre of Saint Louis; a Zlatý kohoutek, La Fanciulla del West, Les Pêcheurs de Perles a Velkovévodkyně z Gerolsteinu s operou Santa Fe. V Dallas Opera dirigoval Mo. Villaume vysoce ceněná představení Don Giovanni, Der Ring des Polykrates, Samson et Dalila, Eugene Oněgin, Moby Dick, Norma, Faust, Le Nozze di Figaro, Carmen a Iolanta. Stejně příkladná je jeho účast na hudebních festivalech, o čemž svědčí četná vystoupení na prestižním Spoleto Festivalu USA, kde v letech 2001 až 2010 působil jako hudební ředitel.

Na mezinárodní scéně se Maestro Villaume objevil s Royal Opera House, Covent Garden pro Toscu, Manon, Les Contes d’Hoffmann a La Rondine; Barcelonské Gran Teatre del Liceu pro Manon Lescaut; Montrealská opera pro La Vie Parisienne; Tokyo Bunka Kaikan pro Der Rosenkavalier; Teatro Colón pro Pelléase et Mélisande; a Opera Bastille pro Rigoletta. Mezi další představení ve Francii patří: Théâtre du Capitole Toulouse pro Mignon; Opera de Nice pro Fausta; a Opéra Marseilles pro Pelléase et Mélisande, Samsona a Dalilu, Carmen a Normu. Maestro Villaume dirigoval pro několik operních společností v Německu, včetně Bayerische Staatsoper pro Les Contes d’Hoffmann; Deutsche Oper Berlin pro Toscu a Dona Quichotta; Hamburg Staatsoper pro Der Fliegende Holländer; Bonnská opera pro La Fanciulla del West; a Kolínská opera pro Bohému a Werthera. Další opěvovaná představení v Evropě se konala v Teatro La Fenice pro Thaïs, Il Crociato a L’Africaine; Teatro Regio di Torino pro Ariane et Barbe-bleue a Les Contes d’Hoffmann; Opera Martina Franca pro La Grande-Duchesse de Gérolstein; Teatro Real v Madridu pro Les Contes d’Hoffmann a Werther; Opéra de Monte-Carlo pro La Périchole a Werthera; a festival Klangbogen ve Vídni pro Dona Quichotta a Menottiho Goyu s Plácidem Domingem.

Emmanuel Villaume vedl významnou kariéru předních renomovaných symfonií v USA i v zahraničí. Mimořádně přispěl jako umělecký ředitel a šéfdirigent Slovinské národní filharmonie a také se Slovenskou filharmonií, kde působil jako šéfdirigent v letech 2009 – 2016. V Severní Americe dirigoval Quebecké symfoniky, Montrealské symfoniky. v Montrealu i v Carnegie Hall, Chicago Symphony, Los Angeles Philharmonic a Juilliard Orchestra


Fotogalerie

 

K dnešnímu dni jsme pro Vás zorganizovali 1288 Koncertů