Erich Traxler

Erich Traxler studoval hru na varhany, cembalo a klavír na Brucknerkonservatorium Linz v Horním Rakousku a na Vídeňské univerzitě múzických umění u Michaela Radulesca, Augusta Humera, Wolfganga Glüxama, Gordona Murraye a Bretta Leightona. Obdržel četné ceny na národních soutěžích za hru na klavír a varhany. Promoval s vyznamenáním ve všech předmětech a obdržel cenu za zásluhy od University of Music Vienna.
Pro postgraduální studium odešel do Basileje (CH) a studoval na Schola Cantorum Basiliensis; varhany u Andrei Marcon, Wolfganga Zerera a Jean-Clauda Zehnda, cembalo a basso continuo pak u Jespera Christensena.
Absovloval masterclasses s Tonem Koopmanem a Bernhardem Haasem.
Erich Traxler vyhrál první ceny na mezinárodních varhanních soutěžích v Goldrain, Itálie 2003 a Bochum, Německo 2005.
Pravidelně koncertuje v Evropě, USA, Jižní Americe, Koreji a Japonsku. Jako komorné hráč pravidelně vystupuje v souborech jako L’Orfeo Barockorchester, Ars Antiqua Austria a Ensemble Castor.
Od roku 2018 Erich Traxler vyučuje na Hudební univerzitě ve Vídni jako profesor cembala. Od roku 2013 do roku 2018 učil na Musik und Kunst Privatuniversität Vídeň (muk) a byl hostujícím lektorem na mistrovských kurzech, např. G. na University of Music Belgrade and Notre Dame University (USA).

K dnešnímu dni jsme pro Vás zorganizovali 1279 Koncertů