Polská mezzosopranistka Ewa Wolaková má hlas s obrovský rozsahem a lehkostí. Je doma v Händelových koloraturách stejně jako ve Verdiho a Wagnerových altových rolích. Tyto jedinečné kvality ji přivedly do mnoha velkých operních domů a koncertních sálů po celém světě.
Wolaková získala hudební vzdělání na hudební konzervatoři v Krakově (viola, zpěv) a na University of Music v Karlsruhe. Je laureátkou Hertogenbosch IVC, Grand Prix Maria Callas v Aténách, stejně jako ceny Evropské unie za kulturní dědictví. V roce 2011 získal titul Kammersängerin. Mezi nedávné role a působiště Ewy Wolakové patří Erda ve Zlatě Rýna, Valkýra, Maškarní ples v Neměcké státní opeře, finská národní Opera, Opéra National de Lorraine Nancy a Lucemburské velké divadlo a Opera v Malmö, Třetí dáma v Kouzelné flétně v Théatre Capitole v Toulouse a Dalila v Samsonovi a Dalile Staatstheater Karlsruhe, kde zpívá jako rezidentní sólistka.
Ewa Wolak provedla řadu Händelových operních rolí, jako je Eduige v Rodelindě, Bradamante v Alcině, Irene v Tamerlano, Carilda v Arianně na Krétě.
Mezi její největší úspěchy patří titulní role v Carmen, Fricka ve Valkýře a Zlatě Rýna, Cornelie v Giuliovi Césarovi, La Cieca v La Gioconda, Gaea v Daphne, Olga v Evženu Oněginovi, Isabella v Italce v Alžíru, Verdiho Falstaff, Marceline ve Figarově svatbě, Leonora ve Scarlattiho Il Trionfo dell’onore, Constanza v Haydnově l’isola disabitata, Marte v Gounodově Faustovi a v neposlední řadě potom Fidès v Meyerbeerově Le Prophète.
Jako koncertní sólistka vystupovala Ewa Wolaková na mnoha festivalech po celé Evropě včetně Händel-Festspiele v Göttingenu a Karlsruhe, Varšavského podzimu, Tyrolského Festivalu, Vilniuskýho festivalu. Wolaková často na koncertech vystupuje s dílem Krzysztofa Pendereckého, které diriguje sám skladatel.


Fotogalerie

Partneři festivalu

30 let od sametové revoluce – 30 let svobody