Hlas polské mezzosopranistky je obdařen obrovským rozsahem i lehkostí. Cítí se jako doma v Händelových koloraturách stejně jako ve Verdiho a Wagnerových altových rolích. Tyto jedinečné kvality ji přivedly do mnoha velkých operních domů
a koncertních sálů po celém světě. Wolak získala hudební vzdělání na Hudební konzervatoři v Krakově (viola, zpěv) a na Hudební univerzitě v Karlsruhe. Je laureátkou Hertogenbosch IVC, Grand Prix Maria Callas v Aténách, stejně jako ceny Evropské unie za kulturní dědictví. V roce 2011 získal titul Kammersängerin. Mezi nedávné role a působiště Ewy Wolak patří Erda ve Zlatě Rýna, Valkýra, Maškarní ples v Neměcké státní opeře, Finské národní opeře, Opéra National de Lorraine Nancy a Lucemburském velké divadle či Opeře v Malmö; Třetí dáma v Kouzelné flétně v Théatre Capitole v Toulouse a Dalila v Samsonovi a Dalile Staatstheater Karlsruhe, kde zpívá jako rezidentní sólistka. Ewa Wolak provedla řadu Händelových operních rolí, jako je Eduige v Rodelindě, Bradamante v Alcině, Irene v Tamerlano, Carilda v Arianně na Krétě. Mezi její největší úspěchy patří titulní role v Carmen, Fricky ve Valkýře a Zlatě Rýna, Cornelie v Giuliovi Césarovi, La Ciecy v La Gioconda, Gaea v Daphne, Olgy v Evženu Oněginovi, Isabelly v Italce v Alžíru, Marceliny ve Figarově svatbě, Leonory ve Scarlattiho Il Trionfo dell’onore, Constanzy v Haydnově L’isola disabitata, Marty v Gounodově Faustovi a v neposlední řadě Fidèse v Meyerbeerově Proroku.
Koncertně vystupovala Ewa Wolak na mnoha festivalech po celé Evropě včetně Händel-Festspiele v Göttingenu a Karlsruhe, Varšavského podzimu, Tyrolského Festivalu, Vilniuskýho festivalu. Wolak často na koncertech vystupuje s dílem Krzysztofa Pendereckého, které diriguje sám skladatel.


Fotogalerie

K dnešnímu dni jsme pro Vás zorganizovali 1288 Koncertů