Flanders Recorder Quartet

Od svého založení v roce 1987 se Flanders Recorder Quartet zařadil ke světové špičce na hudebním poli. Jeho úspěšnou kariéru zahájilo vítězství v soutěži Musica Antiqua pořádané festivalem Flandern Festival v roce 1990. Po více než 1 500 koncertech na pěti kontinentech, přičemž řada z nich se odehrála ve světoznámých koncertních sálech v Tokiu, New Yorku a Salcburku, zaujal ansámbl prominentní místo ve světě staré hudby. Soubor také pravidelně hostuje na předních hudebních festivalech, např. v Helsinkách, Paříži, Ženevě, Bostonu, Vancouveru, Singapuru a Mexico City. Pořídil rovněž četné cenami ověnčené nahrávky pro Harmonia Mundi, Archiv/Deutsche Grammophon, Ricercar a OPUS 111. V roce 2003 zahájil kvartet mnohaletou a intenzivní spolupráci s německým hudebním vydavatelstvím AEOLUS.

Flanders Recorder Quartet staví do světla ramp hudební nástroj, který byl po dvě stě let podceňován. V mimořádné sbírce souboru se nacházejí kopie fléten vyrobené podle Virdungových nákresů (1511), podle originálů ze sbírky Jindřicha VIII., dále pak barokní, více než 2,3 metry dlouhá kontrabasová flétna postavená Friedrichem von Huene (Boston) a moderní zobcové flétny Hanse Coolsmy z Utrechtu.

Členové Flanders Recorder Quartetu si vybudovali působivou kariéru také jako pedagogové a a svým pedagogickým myšlenkám dávají průchod obdivuhodným způsobem jako profesoři na hudebních školách, ale také na mistrovských kurzech. Nevyhýbají se přitom konfrontaci soudobé a staré hudby. Hmatatelným výsledkem této práce je vydání knihy Násobilka ansámblové hry (vyšla v roce 2002 v nakladatelství Moeck/Celle).

Flanders Recorder Quartetu je oceňován pro svá citlivá aranžmá a více než čtyřicet skladeb, které byly souboru přímo věnovány. Některé z nich jsou dostupné i široké veřejnosti, protože německé hudební nakladatelství Heinrichshofen věnovalo ansámblu zvláštní řadu: The Flanders Recorder Quartet Series. Tisk, publikum a mezinárodní poroty vyzdvihují čistou souhru, technickou dokonalost, homogenní zvuk a stylově věrnou interpretaci.

Flanders Recorder Quartet hrají na zobcové flétny ve složení:
Bart Spanhove
Tom Beets
Joris Van Goethem
Paul Van Loey

Více informací najdete na: www.flanders-recorder-quartet.be


Fotogalerie

+2 fotografie
K dnešnímu dni jsme pro Vás zorganizovali 1288 Koncertů