František Zahradníček

Je absolventem AMU v Praze, kde studoval u Ivana Kusnjera. V Národním divadle debutoval v roce 2000, od té doby zde vytvořil řadu rolí, např. Mozartova Figara (Figarova svatba), Papagena (Kouzelná flétna), Dona Alfonsa (Cosi fan tutte), Leporella (Don Giovanni), Rossiniho Basilia (Lazebník sevillský), Dona Magnifica (Popelka), Smetanova Chrudoše (Libuše), Dvořákova Marbuela (Čert a Káča), Hraběte (Jakobín), Vodníka (Rusalka), Janáčkova Gorjančikova (Z mrtvého domu).
Byl pravidelným hostem Wexford Festival Opera, účinkoval v Teatro Lirico di Cagliari, dále v Teatro national Sao Carlo v Lisabonu, vystoupil na koncertu v newyorské Carnegie Hall k poctě obětem teroristického útoku. Několikrát absolvoval turné po Japonsku s operou Národního divadla v titulních mozartovských úlohách.
Mezi jeho nejnovější role patří patří Janáčkův Revírník (Liška Bystrouška), nebo Verdiho Banco (Macbeth), či Zachariáš (Nabucco).
Významná je i jeho koncertní činnost s předními orchestry – Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK, PKF – Prague Philharmonia, Symfonický orchestr Českého rozhlasu.
Mezi dirigenty s nimiž spolupracoval, patří Jiří Bělohlávek, Libor Pešek, Ondrej Lenárd, Jakub Hrůša, Tomáš Netopil, Gennadij Rožděstvenskij, Leopold Hager, Asher Fish, John Fiore.

Fotogalerie

+1 fotografie
K dnešnímu dni jsme pro Vás zorganizovali 1279 Koncertů