Guntis Kuzma

Guntis Kuzma – dirigent

Od sezóny 2022/2023 je Guntis KUZMA šéfdirigentem a uměleckým ředitelem Liepāja Symphony Orchestra.
Je vítězem prestižního ocenění Grand Music Award 2018 za dva vynikající výkony: interpretaci Symfonie č. 5 Ādolfse Skulteho na „Grand Concert lotyšské symfonické hudby“, kde dirigoval Lotyšský národní symfonický orchestr a provedení Klarinetového koncertu Sebastiana Fagerlunda jako sólista. Je vítězem mnoha mezinárodních soutěží.
Dirigent a klarinetista Guntis Kuzma jasně prokázal svůj talent před mnoha orchestry. Od roku 2014 do roku 2022 byl dirigentem Lotyšského národního symfonického orchestru, v roce 2019 dirigoval koncerty Accademia Baltica Chamber Orchestra, jako sólista a dirigent také pravidelně spolupracuje s dalšími orchestry, včetně Sinfonietta Riga a Sinfonia Concertante .
Guntis Kuzma je hudebník, který se nebojí žádných výzev, soudě podle jeho aktivního zájmu o soudobou hudbu a premiéry řady skladeb jeho klarinetisty i dirigenta. V jeho interpretaci mimořádně komplexní opus Dialogue de l’ombre double pro klarinet a elektroniku Pierra Bouleze zažil lotyšské a gruzínské premiéry.
Kromě provádění světového zlatého symfonického repertoáru si dirigent Liepāja Symphony Orchestra stanovil za cíl rozšířit sbírku lotyšských hudebních nahrávek a objednat nové skladby lotyšské hudby, a navázat tak na dlouhodobou práci orchestru na Liepāja  instrumentálním koncertu a symfonickém cyklu.
Guntis Kuzma vystupoval v USA, Dánsku, Estonsku, Lotyšsku, Litvě, Ukrajině, Německu a Švédsku. Je účastníkem mnoha nahrávek lotyšské rozhlasové nadace. V roce 2022 vyšlo sólové album Guntise Kuzmy nahrané ve spolupráci s klavíristkou Agnese Egliņa.

 

 


Fotogalerie

+1 fotografie
K dnešnímu dni jsme pro Vás zorganizovali 1288 Koncertů