Helena Poczykowska

Helena Poczykowska se ve svém oboru specializuje na starou i současnou hudbu. Její repertoár zahrnuje nejvýznamnější sólové party oratorních a operních děl 17. a 18. století. Pevné místo v jejím repertoáru mají také písňové recitály. Jako ansámblová zpěvačka dokáže zazpívat vokální party v mnoha dílech od hudebních skladatelů Josquina Despreze až po Arvo Pärta.

Helena se narodila v polském Bialystoku a zde také začala hrát na klavír. V roce 2008 promovala s vyznamenáním na katedře Vokálních a divadelních sudií na Akademii múzických umění v Krakově. Poté pokračovala ve studiu zpěvu u prof. Ingrid Kremlingové a účastnila se mistrovských kurzů pod vedením lektorů Jard van Nesové, Jill Feldmanové, Charlese Danielse, Claire Lefilliatreové, Jana van Elsackera, Kai Wessela a Petera Kooije.

Helena vystupovala na mnoha koncertních scénách s dirigenty zvučných jmen jako např. s Andrewem Parrottem, Ottaviem Dantonem, Philippem Herreweghem a Vincentem Dumestrem, jakož i s hudebními soubory Collegium Vocale Gent, Capella Cracoviensis, Le Poème Harmonique nebo Musica Florea. Zpívala také na prestižních hudebních akcích jako např. na Misteria Paschalia, Opera Rara (Krakov), Barokním operním festivalu Dramma per Musica (Varšava), Olavsfestdagene (Trondheim), Svatováclavském hudebním festivalu (Ostrava), Händel-Festspiele (Halle), Festival de musique Baroque d’Ambronay, Festivalu staré hudby v Utrechtu nebo Festivalu barokní hudby (Sablé-sur-Sarthe).

V loňském roce se zúčastnila světové premiéry opery Antonia Draghiho „Il Terremoto“ (1682), kterou dirigoval Vincent Dumestre v režii Benjamina Lazara. Tato produkce byla realizována ve spolupráci s francouzskou televizí Mezzo.

Více informací najdete na: www.helenapoczykowska.com


Fotogalerie

+1 fotografie

 

K dnešnímu dni jsme pro Vás zorganizovali 1279 Koncertů