In Medias Brass

Když se podaří propojit povinnost s nadšením, vytrvalostí a v neposlední řadě i s talentem, může se tato kombinace rovnat mimořádnému úspěchu. Hudební uskupení In Medias Brass bylo založeno v lednu 2010. Všichni jeho členové získali vzdělání a akademické tituly na Hudební akademii Franze Liszta. Pouhé tři roky od své existence se soubor velmi dobře umístil na sedmi významných mezinárodních soutěžích a jejich koncerty jsou přijímány s velkým potleskem a ovacemi po celém světě.

2010: 6. mezinárodní soutěž dechových nástrojů v Čedžu (provincie Čedžu, Jižní Korea), 1. místo
2010: 11. mezinárodní soutěž komorní hudby pro dechové soubory (Pasov,
Německo), 1. místo
2011: Mezinárodní soutěž „Svirel“ (Stanjel, Slovinsko), 1. místo a zvláštní cena
2011: Mezinárodní soutěž v Osace (Osaka, Japonsko), 2. místo
2011: 11. mezinárodní hudební soutěž mladých umělců „Cittá di Chieri“
(Itálie), 1. místo
2012: 8. mezinárodní soutěž komorní hudby (Lyon, Francie), 2. místo, cena publika a zvláštní cena za nejlepší interpretaci Agory od Guillaume Connesona
2013: „Calvin Smith Brass Competiton“ (Knoxville, Tennessee, USA), 1. Cena
V listopadu 2011 jim byl udělen titul „Junior Prima“, což je v Maďarsku nejvyšší ocenění udělované mladým a talentovaným lidem v jakémkoli uměleckém oboru. V roce 2012 byly podpořeni vedením Hungarofestu prostřednictvím programu Talent.
Kromě rodného Maďarska uspořádali několik recitálů v Německu, Itálii, Francii, Švýcarsku, na Slovensku, v Polsku, Spojených státech amerických, Dubaji a v Jižní Koreji, kde ve městě Tegu vyučovali mistrovské kurzy. Od roku 2010 je In Medias Brass podporován společností Buffet Crampon.

Americký dirigent, skladatel a trumpetista Anthony Plog jednou o tomto hudebním souboru prohlásil: „Tvrdá a nadšená práce stojí za čímkoli, co se dělá ve vynikající kvalitě, a u vašeho ansámblu je zřejmé, že se touto moudrostí řídí.“
Koncerty souboru jsou díky umělecké a technické zručnosti jeho členů známy svou virtuozitou a intimitou. Široký repertoár In Medias Brass zahrnuje hudební kusy z období renesance přes aranžmá a díla psaná pro dechové kvintety až po nejnovější soudobá díla a neustále se rozšiřuje.

Soubor si také předsevzal představit veřejnosti díla speciálně pro ně zkomponovaná mladými talentovanými skladateli. Kromě toho, že rádi zahrají i skladby z oblasti populární hudby, z nichž si každý může vybrat tu svou oblíbenou – ať již je to filmový soundtrack, ragtime nebo latinský jazz. In Media Brass považuje za důležité, aby každý z koncertů pro diváky nejen znamenal úžasný hudební zážitek, ale také si na něm uvědomili skvělý potenciál dechových hudebních nástrojů.

In Medias Brass (Maďarsko)

Richárd Kresz – trubka

Tamás Pálfalvi – trubka

Máté Börzsönyi – lesní roh

Attila Sztán – trombon

József Bazsinka, jr. – tuba

Více informací najdete na: inmediasbrass.hu


Fotogalerie

 

K dnešnímu dni jsme pro Vás zorganizovali 1284 Koncertů