Jaromír Honzák

Na pražské jazzové scéně začínal ve skupině Naima, účinkoval s Karlem Velebným, Karlem Růžičkou, Emilem Viklickým nebo Vojtěchem Eckertem. Během let doprovázel řadu zahraničních sólistů (Bill Hardman, Phil Wilson, Giovanni Basso, Amina Claudine Myers, Art Farmer, Victor Lewis ad.).

V roce 1989 získal roční stipendium na Berklee College of Music. Po návratu z USA se zaměřil na vlastní projekty. Pod svým jménem natočil osm CD, z nichž pět bylo oceněno cenou Anděl za nejlepší jazzové album roku – Present Past (2003), A Question to All Your Answers (2007), Little Things (2009), Uncertainty (2014) a Early Music (2017).

Album A Question to All Your Answers také získalo 3. cenu v kategorii instrumentáního jazzu v soutěži amerického sdružení Just Plain Folks. Skladby Jaromíra Honzáka byly oceněny v mezinárodních soutěžích (John Lennon Songwriting Contest, USA Songwriting Competition). Skladba Constant Struggle z alba Present Past je publikována v The European Real Book amerického vydavatelství Sher Music Co.

Honzák vede svůj kvintet a skupinu Face of the Bass. Spolupracuje s řadou českých i zahraničních jazzmenů a je členem skupiny Čikori Ivy Bittové a skupiny bratří Ebenů. Vyučuje hru na kontrabas a improvizaci na Katedře jazzové hudby HAMU v Praze.

Více informací najdete na: www.jaromirhonzak.com


Fotogalerie

+1 fotografie

 

K dnešnímu dni jsme pro Vás zorganizovali 1288 Koncertů