Jiří Miroslav Procházka

První zkušenost se zpěvem získal v dětském sboru Kantiléna při Brněnské filharmonii.

V roce 2004 nastoupil na brněnskou konzervatoř, kde studoval u Mgr. Petra Julíčka, poté klasický zpěv na bratislavské VŠMU pod pedagogickým vedením mim. prof. Hany Bandové-Štolfové, ArtD. V roce 2013 ukončil studium na pražské HAMU u MgA. Martina Bárty. Od roku 2013 je stálým hostem Janáčkovy opery Brno, také spolupracuje s Národním divadle v Praze a Národním divadle Antonína Dvořáka v Ostravě. Spolupracuje taktéž jako host s Komorní operou JAMU.

Také dosáhl úspěchů na mnoha tuzemských i mezinárodních pěveckých soutěžích – 1. místo v soutěži Bohuslava Martinů, kde také získal cenu za interpretaci lidové písně, 1.místo v soutěži konzervatoří ČR, 1. místo v Mozartově soutěži ČR, absolutní vítěz soutěže Olomouc 2006, 2. místo na soutěži ACT v Londýně, v roce 2011 získal 2. cenu v interpretační soutěži Letní škola barokní hudby, kde se též účastnil barokních interpretačních kurzů u polského kontratenora Jakuba Burzyńského a v roce 2013 také u Adama Plachetky s nímž v roce 2016 spoluúčinkoval na Hudebním festivalu Znojmo v opeře Don Giovanni v roli Masetta. Téhož roku jako sólista a člen street choiru provedl vedle Vojtěcha Dyka Mši Leonarda Bernsteina na tour po České republice.

Vystupoval také na hudebních festivalech: Hudební festival Znojmo (CZ), Smetanova Litomyšl (CZ), Janáčkův máj (CZ), Janáček Brno (CZ), 9. týdnů baroka/Plzeň hlavní město kultury 2015 (CZ), Olomoucké barokní slavnosti (CZ), Bratislavské hudobné slávnosti (SVK), Mikolowské Hudební dny (POL), Festival Muzyka w Starym Krakowie (POL), Zadarské hudební večery (HR), Mezinárodní hudební festival Weingarten (DE) a další.

Spolupracuje s mnoha významnými hudebními a divadelními tělesy jako např:

Brněnská filharmonie, Pražská komorní filharmonie, Jihočeská komorní filharmonie, Czech Ensemble Baroque, Ensamble Inégal, Collegium 1704, Musica Aeterna-Bratislava, Musica Florea, Ensemble Damian, Musica figuralis, Czech virtuosi, Q-vox, Opera Diversa, Moravské klavírní trio a mnoho dalších.

K dnešnímu dni jsme pro Vás zorganizovali 1284 Koncertů