Johannes Strauß

Tenorista Johannes Strauß získal své hudební vzdělání na Hochschule für Musik ve Würzburgu, kde studoval řízení sboru u Prof. Jörga Straubeho, hudební teorii u Prof. Dr. Christopha Wünsche a konečně zpěv u Martina Hummela. Důležité umělecké impulzy obdržel také u Margreet Honig, Friedera Berniuse, Hermanna Maxe a Gerolda Hubera.
Od roku 2010 vystupoval pravidelně na koncertech ve velkých tenorových partiích slavných oratorií od Bacha, Händela, Mozarta a Mendelssohna Bartholdy v mnoha městech Spolkové republiky Německo. První operní role (hrabě Almaviva a Don Ottavio) ztvárnil v produkcích pro děti v nürnbergské Státní opeře a v Alten Oper ve Frankfurtu. Ve Würzburgu nastudoval role Quinta (The Turn of the Screw, B. Britten), Ecclitica (Svět na měsíci, J. Hayden) a Belfiora (La finta giardiniera, W. A. Mozart).
Mezi lety 2015 a 2017 byl stálým členem operního sboru Stadttheater Pforzheim a mimo jiné tam vystupoval jako Sam v opeře Kurta Weilla Street Scene, dále Nero v Monteverdiho Korunovaci Poppey, hrabě Boni v Kálmánově Čardášové princezně a též jako Basilio a Don Curzio v Mozartově Figarově svatbě. V roce 2017 tamtéž zpíval hlavní role v Bernsteinově Candide, Kavalíra v Hindemithově Cardillacu a Tamina v Mozartově Kouzelné flétně.
V letech 2017 a 2018 zpíval v Tiroler Landestheater v Innsbrucku Prvního cizince (Der Vetter aus Dingsda, E. Künneke) a nyní je taktéž angažován v Staatsoperette v Drážďanech. Tam je možné jej slyšet jakožto stálého člena souboru např. v operách Gianni Scchichi (G. Puccini), Kouzelná flétna (W. A. Mozart), Čardášová princezna (E. Kálmán) a Krásná Galathea (F. von Suppé).
Od roku 2013 je stipendistou Spolku Richarda Wagnera (Richard-Wagner-Verband) a od následujícího roku vyučuje zpěv na Hochschule für Musik ve Würzburgu.


Fotogalerie

+3 fotografie

Partneři festivalu