Kahoma Trio

Kahoma Trio:

Kahoma Trio je česká kapela hrající improvizovanou hudbu. Jejich hudba je založena hlavně na písňové formě s prvky rubátového a témbrového způsobu hraní. KT používá přirozené akustické vlastnosti nástrojů a je zde prostor pro experiment. Jejich poslední a zároveň debutové album In The Woods bylo velmi dobře hodnoceno kritikou v Česku (M. Bátor, J. Hocek) i v zahraničí (A. Baruch). Album získalo také nominaci na hudební cenu Jantar Moravskoslezského kraje v kategorii populární hudba. Kahoma Trio má za sebou mnoho koncertů v jazzových klubech i na jazzových festivalech v Česku i v zahraničí.

 

Jan Kavka– klavír, rhodes

Jan Kavka je ostravský jazzový pianista a skladatel, absolvent magisterského studijního programu na prestižní akademii im. Karola Szymanowskiego v polských Katovicích. Byl členem mladé české úspěšné kapely Ostrich quartet, se kterou se úspěšně zúčastnil několika soutěží (Jazzfruit 2014 – Praha, Powiew młodego jazzu 2014 – Jelenia góra, Powiew Młodego jazzu 2015 – Jelenia góra, European jazz competiotion 2015 – Rotterdam). S kapelou Jan Kavka Trio, který byla předchůdcem dnešního Kahoma Trio, získal druhou cenu v anketě Českého rozhlasu Jazz o nejlepší jazzovou nahrávku roku 2018. Působí jako pedagog na Janáčkově konzervatoři v Ostravě. Dále spolupracuje nebo spolupracoval s různýma kapelama jako například L.A. Sunday, Buty, Karafa Quartet, Bandaband atd.

Kamil Slezák – bicí

Kamil Slezák vystudoval Janáčkovu konzervatoř v Ostravě obor bicí nástroje. Od roku 1999-2008 získal angažmá v symfonickém orchestru Moravská filharmonie Olomouc. Souběžně studoval bicí nástroje (obor „Jazz a Pop“) pod vedením prof. Fritze Ozmece na Universität für Musik und Darstellende Kunst ve Vídni. V roce 2001–2011 byl členem orchestru Gustav Brom Big Band. Kromě toho se jeho hráčské aktivity postupem času rozšířily na působení v mnoha dalších významných hudebních tělesech jako např. Zuzana Lapčíková kvintet (cena Anděl za album “Rozchody a Návraty” a nominace za album “Marija Panna přečistá”), B Side Band nebo Druhá Tráva. Od roku 2007 působí jako pedagog na Janáčkově akademii múzických umění v Brně. V letech 2017-19 vyučoval také na mezinárodní letní jazzové dílně v Praze. Jeho domovskými projekty jsou v současné době – Robert Balzar Trio, RB Trio & Dan Bárta, Kahoma trio, Invisible World (cena Anděl za album “Hope”) a TriJOK. Je také členem jazzových ansámblů Cotatcha orchestr (nominace na cenu Anděl za album “Bigbandová elektronika”) a Concept Art Orchestra (cena Anděl za album “The Prague Six” a nominace za album “100 years”).

Marek Dufek – kontrabas

Marek Dufek je ostravský baskytarista a kontrabasista. Vystudoval VOŠ při konzervatoři Jaroslava Ježka a hudební akademii v polských Katowicích. Momentálně je zaměstnancem Národního divadla moravskoslezského, kde působí v souboru muzikálu. Mimo to také učí baskytaru na Janáčkově konzervatoři a ZUŠ Bohuslava Martinů v Havířově. Má za sebou spolupráci s umělci jako třeba Martin Chodúr, Martin Kratochvíl a Jazz Q, Milan Svoboda, Boris Urbánek nebo Vlastimil Šmída.


Fotogalerie

+3 fotografie
K dnešnímu dni jsme pro Vás zorganizovali 1288 Koncertů