Kantiléna, sbor dětí a mládeže při Filharmonii Brno

Výběrový pěvecký sbor, laureát řady mezinárodních sborových soutěží, spolupracuje s předními umělci, dirigenty, orchestry a soudobými skladateli, jejichž novinkovou tvorbu uvádí na koncertech a zaznamenává na zvukových snímcích. Sbor, skládající se ze tří oddělení, v současné době navštěvuje okolo 150 zpěváků ve věku 5 až 19 let.
Za dobu své existence Kantiléna účinkovala na více než 1 700 koncertech doma, v sedmnácti evropských zemích, v USA, Kanadě, Japonsku a Rusku. Výrazné oblibě se u posluchačů těší stylové pořady duchovní hudby, které v podání sboru zazněly ve více než 250 chrámech. Dvousettisícovému shromáždění věřících zpívala Kantiléna na mši, kterou celebroval v Praze při své návštěvě České republiky Jan Pavel II. Pravidelně vystupuje na benefičních koncertech, např. pro sdružení Podané ruce, na koncertě Pokoj lidem dobré vůle na Velehradě nebo v rámci Adventních koncertů z katedrály sv. Víta v Praze přenášených Českou televizí.
Sbor také pravidelně spolupracuje s cimbálovou muzikou Hradišťan, se kterou vystoupil mimo jiné na velice úspěšných Vánočních koncertech v brněnském Besedním domě.V mezinárodních sborových soutěžích získala Kantiléna řadu cen, z nichž si cení nejvíce absolutního vítězství na soutěži v italském Arezzu (1981) a belgickém Neerpeltu (1984 a 2006). V roce 2008 Kantiléna vybojovala dvě zlaté medaile na Světové sborové olympiádě a stala se také nejlepším evropským sborem ve svých kategoriích. Sbírka prestižních cen byla rozšířena také v roce 2009 na sborové soutěži ve švýcarském Montreux, odkud si sbor přivezl cenu publika a diplom „Excellent“. V roce 2013 pak Kantiléna získala 1. a 2. místo na 67. ročníku Llangollen International Musical Eisteddfod. Také rok 2015 se řadí mezi ty velice úspěšné. V neměckém Magdeburgu na 2nd European Choir Games & Grand Prix of Nations Kantiléna soutěžila ve třech kategoriích. Ve dvou z nich triumfovala v „Grand Prix of Nations“ zlatými medailemi. V kategorii Duchovní hudba, jejíž nejvyšší soutěží byla „Champions competition“, si Kantiléna vyzpívala absolutní vítězství. V roce 2017 se sbor opět účastnil mezinárodní soutěže, tentokráte v lotyšské Rize. Na 3rd European Choir Games & Grand Prix of Nations Kantiléna získala tří zlaté medaile ve všech třech kategoriích, ve kterých soutěžila.

Více informací najdete na: www.kantilena.cz

K dnešnímu dni jsme pro Vás zorganizovali 1288 Koncertů