Karel Mark Chichon

Britský dirigent Karel Mark Chichon je pověstný muzikantskou vášní a temperamentem, kterým oslňuje mezinárodní publikum. Jako uznání za jeho služby hudbě udělila Její Veličenstvo anglická královna Alžběta II. Chichonovi v červnu 2012 Řád britského impéria (OBE). V roce 2016 byl za své úspěchy zvolen za členem Královské hudební akademie.

Od sezóny 2017/18 je šéfdirigentem a uměleckým ředitelem Orquesta Filarmónica de Gran Canaria. Jeho předchozí pozice zahrnují šéfdirigenta Deutsche Radio Philharmonie Saarbrücken (2011-2017), šéfdirigenta a uměleckého ředitele Lotyšského národního symfonického orchestru (2009-2012) a šéfdirigenta Symfonického orchestru v Grazu (2006-2009).

Karel diriguje v Metropolitní opeře v New Yorku, ve Vídeňské státní opeře, v Německé opeře v Berlíně, Bavorské státní opeře v Mnichově, Teatro dell’Opera v Římě, Gran Teatre del Liceu v Barceloně a spolupracuje mj. s těmito orchestry: Royal Concertgebouw Orchestra, s Londýnskými symfoniky, Anglickým komorním orchestrem, Rundfunk-Sinfonieorchester v Berlíně, s Vídeňskými symfoniky či Ruským národním orchestrem. 

Začátkem roku 2016 Karel úspěšně debutoval v Metropolitní opeře New York s Pucciniho Madama Butterfly, která se vysílala živě v HD do 2 000 kin v 66 zemích po celém světě. 

Karel je také pravidelně umělecky spolupracuje s Deutsche Grammophon a nedávno pro tuto renomovanou nahrávací společnost nahrál dvě CD.


Fotogalerie

+1 fotografie
K dnešnímu dni jsme pro Vás zorganizovali 1279 Koncertů