KUBA KUPČÍK & BUMBUMBAND.cz

Perkusista, pedagog, studiový hráč, specialista na bicí nástroje latinské Ameriky a fotograf, Kuba Kupčík, je vedoucím bicího oddělení ZUŠ Eduarda Marhuly v Ostravě. V roce 2021 byl v anketě zvolen učitelem roku. Ocenění bylo uděleno ke dni učitelů 28. 3. 2021 z rukou hejtmana MSK Prof. Ing. Ivo Vondráka, CSc.

Je korepetitorem moderního tance na Janáčkově konzervatoři v Ostravě, jezdí s Bubenickou interaktivní show a připravuje nové workshopy, kde hraje i na fantastické bubny RAV PANY – léčivý zvuk bubnů. V roce 2000 vystudoval Janáčkovu Konzervatoř v Ostravě. O dva roky později absolvoval studijní cestu po Kubě.

V roce 2003 založil bubenický soubor BumBumBand, který má dnes 4 formace (BBB junior pět krát za sebou vyhráli soutěž ZUŠ ČR ve hře bicí nástroje sólo/soubory). Přes 12 let byl předsedou Bicí sekce ÚUR ZUŠ ČR. Momentálně je krajský i okresní předseda a metodik za bicí nástroje. Vytvořil RVP pro učitele ZUŠ ČR ve hře na bicí nástroje, který je pořád platný. Školil učitele hry na bicí nástroje MSK tvorba – ŠVP. V roce 2012 vydal DVD – Bubenický workshop I. – Perkuse.

V roce 2024 započal studium na Ostravské univerzitě v oboru Muzikoterapie – Kreativita jako nástroj psychohygieny a osobnostního rozvoje.

V roce 2020 – Navázal spolupráci s RAV VAST. Učil mnoho skvělých studentů, kteří se dnes hrou na bicí nástroje živí, např. Dalibor Mráz, Michal Wierzgoň, Adam Síkora, Patrik Sas, Ivo Sedláček, Jan Nepodal, Šimon Bílý, Jan Borák, Diana Šeďěnková, Jonáš Bjolek. Spolupracuje s kapelami Buty, Jana Kirschner Band, IMT Smile, Peter Lipa, The Gizd Q, TUTU, BBC Borise Urbánka, Ostravský Rozhlasový Orchestr – ORO, Kryštof, Benedikta, Žamboši, Druhá tráva, Mobydick. Spolupracuje na divadelních představeních s Divadlem Antonína Dvořáka, Divadlem Jiřího Myrona, Divadlem Petra Bezruče, Divadlem loutek Ostrava, Studiem DVA. V letech 2008-2015 spolupracoval s festivalem Colours of Ostrava a Festivalem v Ulicích. Od roku 2018 spolupracuje s občanským sdružením BÍLÁ HOLUBICE. Od roku 2019 spolupracuje s Centrem pro osoby se zdravotním postižením ČTYŘLÍSTEK a jejich bubenickým souborem RYTMY. Od roku 2019 pravidelně účinkuje na akci VŠECHNY BARVY DUHY, kde nejenom vystupuje, ale také aranžuje bubenické vystoupení a choreografie pro soubor RYTMY.

Od roku 2016 – 2024 spolupráce s pěveckým sborem PERMONÍK na projektu ADIEMUS – KARL JENKINS. Nejdříve jako samostatný multiperkusista a poté zapojení BumBumBandu.cz, realizace v Karviné, Bohumíně, Frýdku Místku, Ostravě, Brně, Olomouci jako samotné koncerty nebo v rámci SHF a dále také v projektu MÚZY žáci ZUŠ hrají s JFO. V roce 2024 29.2.-1.3.  provedení ADIÉMA v  GONGU jako sólista – hráč na konga, djembe, bongo, a jiní perkuse s JFO, Lenkou Dusilovou, Gabrilou Vermehlio, Janem Kvapilem a Permoníkem.

www.bumbumband.cz


Fotogalerie

+1 fotografie

 

K dnešnímu dni jsme pro Vás zorganizovali 1288 Koncertů