La Grande Chapelle

La Grande Chapelle je vokální a instrumentální soubor staré hudby s evropským rozhledem, jehož hlavním cílem je aplikovat nová čtení na velká vokální díla 16. až 18. století se zvláštním důrazem na polychorální produkci baroka. Zároveň si klade za cíl přispět k naléhavému úkolu oživit zapomenutá díla španělského hudebního repertoáru.
La Grande Chapelle se zúčastnila nejdůležitějších španělských hudebních sezón a vystoupila na festivalech Picardie, Haut-Jura, Musica Sacra v Maastrichtu, Laus Polyphoniae v Antverpách, Rencontres musicales v Noirlac, OsterKlang-Festival (Theater an der Wien) ve Vídni, festival Cervantino v Guanajuato, Radio France, Ribeauvillé, Saint-Michel en Thiérache, Saintes, Île de France, Van Vlaanderen (Mechelen), Lyon, sezóna Cité de la Musique v Paříži a na UNAM v Méxicu (v hledišti Nezahualcóyotl), mimo jiné.
Při svém založení v roce 2005, založeném touhou šířit španělské hudební dědictví, založila La Grande Chapelle svou vlastní nezávislou nahrávací společnost Lauda, ​​která se specializuje na nahrávky s velkým hudebním a muzikologickým zájmem. Zaměřila se na dvě hlavní oblasti: zkoumání vztahu mezi hudbou a literaturou španělského zlatého věku a oživení děl nejvýznamnějších španělských renesančních a barokních skladatelů prostřednictvím prvotřídních nahrávek, zejména těch, které určují konkrétní dílo nebo skladatel v konkrétním kontextu.
Nahrávky La Grande Chapelle na značce Lauda získaly několik prestižních národních i mezinárodních ocenění a cen za svou kvalitu a uměleckou náročnost, včetně dvou „Orphées d’Or“ (Académie du Disque Lyrique, Paříž, v letech 2007 a 2009), „Label of the Year „in“ Prelude Classical Music Awards 2007 „(Nizozemsko),“ 5 of Diapason „,“ CD Excepcional „in the magazine Scherzo,“ Choc de Classica „,“ 4 stars of the BBC Magazine „, T“ Preis der deutschen Schallplattenkritik “(PdSK) – a„ Kritická volba “ve slavném britském časopise Gramophone.
V roce 2010 La Grande Chapelle obdržela inaugurační cenu FestClásica (Spanish Classical Music Awards Awards) za přínos k provedení a oživení dříve nezaznamenané španělské hudby.

https://laudamusica.com/en/la-grande-chapelle.php


Fotogalerie

+1 fotografie

 

K dnešnímu dni jsme pro Vás zorganizovali 1279 Koncertů