Lawrence Foster

LAWRENCE FOSTER

dirigent

Lawrence Foster se stal světově uznávaným dirigentem díky svému srdečnému i expresivnímu přístupu k nastudování širokého spektra hudby, se kterou absolvoval úspěšnou kariéru jak v USA, tak i v Evropě a Asii.  Je označován za mistra v interpretaci hudby Enesca a to pro svou věrnost skladatelovy partitury: „Zdá se, že Lawrence Foster byl na tuto planetu umístěn, aby dirigoval Enescovu hudbu. Je zjevně skutečným věřícím a rozumí každé technické nuanci a každé výrazové zápletce“ – The Telegraph.

Poté, co byl Lawrence Foster devět let hudebním ředitelem Opéra de Marseille a čtyři roky uměleckým a šéfdirigentem Polského národního rozhlasového symfonického orchestru v Katovicích, je v této sezóně 2023/24 pozván, aby dirigoval celou řadu vzrušujících programů. Na operním poli se vrátí do frankfurtské opery a na festival Enescu, aby zde dirigoval tak rozmanitý repertoár, jako jsou Debussyho Pelléas et Mélisande a Štědrý večer Rimského-Korsakova, a symfonické programy, které zahrnují Brahmse, Prokofjeva, Enescu, Coplanda, Korngolda, Kurta Weilla, Beethovena, Strausse, Čajkovského, Mozarta, Mahlera, Berga, Pendereckého, s orchestry jako Royal Liverpool Philharmonic Orchestra, Bruckner Orchester Linz, Würth Philharmonic Orchestra, Zagreb Philharmonic Orchestra a jeho pravidelná spolupráce s Opéra Marseille a Polským národním rozhlasovým symfonickým orchestrem.

Lawrence Foster je jednou z nejikoničtějších osobností klasické hudby posledních let. V roce 1966 získal cenu Koussevitzky v Tanglewoodu, stal se asistentem dirigenta Zubina Mehty v Los Angeles Philharmonic a hlavním hostujícím dirigentem Royal Philharmonic Orchestra v roce 1969. Od té doby je hudebním ředitelem Houston Symphony, Orchestre Philharmonique de Monte-Carlo, Orquestra Simfònica de Barcelona i Nacional de Catalunya, Gulbenkian Orchestra, Orchestre Philharmonique de Montpellier a Aspen Music Festival and School a mnoha dalších orchestrů.

 


Fotogalerie

+3 fotografie
K dnešnímu dni jsme pro Vás zorganizovali 1277 Koncertů