Lenka Cafourková Ďuricová

Studovala na konzervatoři v Brně ve třídě MgA. Petra Julíčka. V rámci studia ztvárnila hlavní roli v opeře La canterina J. Haydna a roli Bellindy v opeře Dido a Aeneas Henryho Purcella. V letech 2008–2013 studovala na JAMU v Brně (Natalia Romanová-Achaladze). Bakalářské studium ukončila absolventskou rolí Popelky ve Veselohře na mostě Bohuslava Martinů a magisterské studium završila rolí Mařenky v Prodané nevěstě Bedřicha Smetany.
Účastnila se také mistrovských pěveckých kurzů u Petera Dvorského, Reginy Renzowé a Gabriely Beňačkové (2010 a 2011). V roce 2010 vystupovala na koncertu mladých talentů ve Vídni („Morgenstern“). Je laureátkou Písňové soutěže Bohuslava Martinů v Praze. Již pět let působí externě v Janáčkově divadle v Brně (Papageno hraje na kouzelnou flétnu, Osud) a v roce 2013 debutovala jako Mařenka ve Smetanově Prodané nevěstě v Moravském divadle v Olomouci, kde také v únoru 2015 ztvárnila roli Vendulky ve Smetanově Hubičce.
Od roku 2013 spolupracuje sólově i sborově s Czech Ensemble Baroque – v roce 2014 se představila také jako La Folie v opeře Platée J. Ph. Rameaua v rámci Hudebního festivaluZnojmo (česká premiéra, natočeno Českou televizí), za kterou byla nominována v širší nominaci na Cenu Thálie pro rok 2014. V rámci téhož festivalu se představila jako Zerlina v Mozartově opeře Don Giovanni (2016).


Fotogalerie

 

K dnešnímu dni jsme pro Vás zorganizovali 1257 Koncertů