Lotz Trio je soubor pojmenovaný po fenomenálním nástrojaři Theodoru Lotzovi (1746-1792), který působil v Bratislavě a Vídni. Na kopie unikátní sady Lotzových bassetových rohů z hradu Krásná Hůrka uvádí Harmoniemusik, která zaznívala ve šlechtických nebo svobodomuráskych kruzích koncertně, či v podobě Tafelmusik.
V repertoáru Lotz Tria dominuje tvorba hudebního génia Wolfganga Amadea Mozarta a prestižního slovenského skladatele Juraje Družeckého. Z tvorby pražských skladatelů uvádí partity a tria Vojtěcha Nuděry a Antonína Volánka. Posluchačsky atraktivní součástí koncertů jsou dobové úpravy populárních „melodií“ z Mozartových oper Kouzelná flétna, Figarova svatba a Don Giovanni, či Salieriho opery Palmira, Regina di Persia v úpravě fenomenálního klarinetové virtuóza Antona Stadlera.
Lotz Trio na svém debutovém CD (HF 2008) premiérově nahrálo Partitu C dur Johanna Josefa Röslera (rodáka z Banské Štiavnice) a také unikátní sadu skladeb současných Slovenská autorů Martina Burlase, Mariána Lejavi, Daniela Matěje, Boška Milakoviča a Marka Piačeka, napsaných pro historické basetové rohy. Významným obohacením evropské hudební kultury je premiérová nahrávka kompletní sbírky skladeb Jiřího Družeckého s názvem Divertissement Pour Trois Cors de Basset (Hevhetia 2009).
V ostatních letech se formace věnuje systematickému rozvoji hudební kultury na Slovensku v cyklech Lotz Trio ve slovenských šlechtických rezidencích a Harmonie kritického klasicismu. Soubor charakterizuje snaha o vystižení jedinečnosti uměleckého díla a jeho maximální symbiózu se specifickou muzikalitou tělesa. Při uvádění tradičního i současného repertoáru zohledňuje relevantní podněty z příslušné interpretační a kompoziční praxe. Lotz Trio pravidelně účinkuje v rámci evropských hudebních festivalů doma i v zahraničí.

Róbert Šebesta – basetový roh I – umělecký vedoucí
Ronald Šebesta – basetový roh II
Igor Františák – basetový roh III

Vice informací najdete: www.lotztrio.com


Fotogalerie

+4 fotografie
K dnešnímu dni jsme pro Vás zorganizovali 1285 Koncertů