Lukáš Bařák

Basbarytonista Lukáš Bařák (1992), pochází z Hutiska Solance. V roce 2007 byl přijat na Janáčkovu konzervatoř a Gymnázium v Ostravě. V tomto roce uzavřel magisterské studium na Akademii múzických umění v Praze pod vedením prof. Ivana Kusnjera. Po roční stáži Erasmus v roce 2015/2016 na Universität für Musik und darstellende Kunst ve Vídni u Prof. Margit Klaushofer dále pokračuje ve studiu Magisterského oboru píseň a oratorium ve třídě prof. Charlese Spencera a prof. Margit Klaushofer.
Na podzim roku 2014 debutoval v Jihočeském divadle v představení Le nozze di Figaro v titulní roli Figara, za kterou byl následně v širší nominaci na cenu Thálie. V roce 2015 nastudoval roli Masetta z Dona Giovanniho pro letní stagionu ve Stavovském divadle.
V sezóně 2015/2016 ztvárnil roli Papagena v opeře Die Zauberflöte v divadle v Liberci. V listopadu téhož roku se zúčastnil Mezinárodní pěvecké soutěže Antonína Dvořáka, kde získal 3. cenu v kategorii Junior a cenu Národního divadla v Brně.
V roli Papagena se též představil v Jihokorejském Daegu. V září roku 2016 zpíval s Viener concertverein, maestrem Jamesem Juddem v první sezóně divadla v Dubai. Několikrát také vystoupil na Janáčkově máji, například v barytonovém partu v Te Deum od Anotnína Dvořáka.
V roce 2017 zpíval part Juniuse v opeře Rape of Lucretia Benjamina Brittena v Moraskoslezském divadle v Ostravě, kde dále vystupuje v roli Markýze v La Traviatě.
V sezoně 2016/2017 debutoval v Národním divadle v Praze, kde zpívá role Indiána v Prodané nevěste, Šlechtice v Lohengrinovi či Moralese v Carmen. Nadále hostuje též v Jihočeském divadle v Českých Budějovicích a v divadle F. X. Šaldy v Liberci.
Zúčastnil se několika pěvecký kurzů, mimo jiné u Renato Brusona, Bernda Weikla, Adama Plachetky či Reginy Köbler a zpíval s několika českými orchestr. S Janáčkovou filharmonií, Filharmonií Bohuslava Martinů, Brněnskou Filharmonii aj.
V létě tohoto roku vystoupil v divadle v Schönburnu v roli Guglielma, kterou nastudoval pod vedením Michaela Schadeho, Brendy Rein a Luiselly Germano. Ve Stavovském divadle v Praze ztvárnil roli Masetta v Donu Giovannim.
V sezóně 2018/2019 připravuje pro Národní divadlo moravskoslezské role Konečného a Vervy v opeře Osud. Ve Vídni se představí v produkci Universität für Musik und darstellende Kunst v divadle v Schönbrunnu jako Figaro v Le nozze di Figaro.


Fotogalerie

K dnešnímu dni jsme pro Vás zorganizovali 1279 Koncertů