Marco Ceccato

Narodil se v malém městečku ve střední Itálii a vyrůstal v početné hudebnické rodině, v devíti letech začal studovat hru na violoncello. Po absolvování klasických studií u J. Schultise, T. Campagnara a D. Geringase zahájil své umělecké vzdělávání v praxi kontaktem s hudebníky z různých hudebních oblastí, od populární hudby přes jazz až po antickou hudbu.

Po specializaci na barokní violoncello na Scuola Civica v Miláně u G. Nasilla nastoupil v roce 2002 do barokního a klasicistního orchestru Academia Montis Regalis pod vedením A. De Marchiho. V těchto letech navázal kontakt s houslisty E. Onofrim a A. Beyerem, s nimiž v roce 2006 založil soubor Gli Incogniti. Spolupráce s druhým z nich vyústila ve vydání mnoha nahrávek oceněných mezinárodní kritikou. V roce 2004 založil soubor Accademii Ottoboni a spolu s tím začalo dlouhé a intenzivní období umělecké činnosti, které ho přivedlo ke spolupráci s mnoha osobnostmi mezinárodní scény, jako jsou J. Savall, R. Alessandrini, JE Gardiner, G. Antonini, E. L. Banzo, A. Bernardini, a houslisty, jako jsou G. Carmignola, A. Beyer, E. Onofri, M. Kraemer a R. Minasi.

V roce 2014 získala jeho nahrávka se sonátami A. Vivaldiho pro violoncello a basso continuo ocenění Diapason d’or, Gramophone’s Editor Choice a album měsíce německého časopisu Toccata. V roce 2015 vydal disk kompletně věnovaný L. Boccherinimu, za nějž dostal Diapason d’or roku 2015 za nejlepší nahrávku instrumentální hudby. V roce 2017 získal s albem il cello del Cardinale nominaci v prestižní soutěži IMCA a jeho nahrávka Haydnova koncertu C dur v roce 2018 obdržela cenu Diapason d’or.

V současné době vede katedru barokního violoncella na konzervatoři L. Refice ve Frosinone (Itálie) a působí jako první violoncellista souborů Les concert des Nations, il Pomo d’oro ensemble a Gli Incogniti.

 

K dnešnímu dni jsme pro Vás zorganizovali 1288 Koncertů