Mareike Jankowski

Německá mezzosopranistka studovala na Hochschule für Musik und Tanz v Kölnu a na Universität für Musik und darstellende Kunst ve Vídni u Claudie Viscy. V zámeckém divadle v Schönbrunnu ztvárnila Dorabellu (Cosi fan tutte, W. A. Mozart), hraběte Orlofskiho (Netopýr, J. Strauss), Zitu (Gianni Schicchi, G. Puccini) a též vystupovala v Jedermannových monolozích Franka Martina. Stala se finalistkou a jednou z oceněných v německé národní pěvecké soutěži Bundeswettbewerb Gesang v roce 2016, dále v mezinárodní soutěži Ottavia Ziina v Římě v tom samém roce a v soutěži Angela Lo Forese v Miláně v roce 2017.

Od roku 2015 do roku 2017 navštěvovala v Miláně Accademia Teatro alla Scala, kde o její hlas významně pečoval Luciano D´Intino a kde ztvárnila role Třetí dámy (Kouzelná flétna, W. A. Mozart) a Ježibaby (Jeníček a Mařenka, E. Humperdinck). V Neue Oper ve Vídni zpívala hlavní roli v opeře Ernsta Křenka Pallas Athéna pláče a vystupovala na koncertech v Indii, Itálii (Stabat mater, G. Rossini) a ve Wiener Musikverein (Beethovenova Symfonie č. 9, dirigoval Yutaka Sado). V současné době hostuje v milánské Scale, s níž účinkuje v zájezdových představeních v Pekingu a Šanghaji (Kouzelná flétna, W. A. Mozart), v Baku (Messa da requiem, G. Verdi) a v Čechách (Ráj a Peri, R. Schumann, diriguje Roland Kluttig).

Mareiked Jankowski ztvárnila v sezóně 2018/2019 jako členka operního studia v Opeře v Grazu role Loly (Sedlák kavalír, P. Mascagni), Pážete (Salome, R. Strauss), Suzy (Polská svatba, J. Beer) a Pucka (Oberon, C. M. von Weber). V sezóně 2019/2020 přesídlila do souboru opery a zpívala role Tebalda (Don Carlo, G. Verdi), Hostinské (Königskinder, E. Humperdinck), Hannah (Pasažérka, Mieczysław Weinberg) a Orlofskiho (Netopýr, J. Strauss).

K dnešnímu dni jsme pro Vás zorganizovali 1288 Koncertů