Margot Oitzinger

Margot Oitzinger se narodila v Grazu a ve svém rodišti studovala zpěv na Univerzitě umění. Účastnila se též několika mistrovských kurzů u Emmy Kirkby a Petera Kooije. Získala ocenění na Mezinárodní soutěži Johanna Sebastiana Bacha v Lipsku v roce 2008 a taktéž na Mezinárodní soutěži barokního zpěvu v Chimay v Belgii v roce 2006.

Jako sólistka spolupracovala s takovými hudebními tělesy jako Collegium Vocale Gent, Bach Collegium Japan, the Concerto Copenhagen, L‘Orfeo Barockorchester, the Wiener Akademie, The Bach Consort, Le Concert Lorrain, the Dunedin Consort, Sette voci a mnoha dalšími.
Její koncertní repertoár zahrnuje také role v mnohých oratoriích, kantátách a operách, především z období baroka, ale také klasicismu a současné hudby.

Její koncertní a operní angažmá zahrnovala též vystoupení na mezinárodních festivalech jako Festival Crete Senesi (Philippe Herreweghe), Bachfest Leipzig (Peter Neumann, Hermann Max) Festival voor oude Muziek Utrecht (Masaaki Suzuki, Lorenzo Ghielmi), Musikfestival Bremen, Schützfest Dresden, Bachfest Salzburg, the Händelfestival v Halle, Le festival de musique de la Chaise Dieu nebo The Styriarte. Margot Oitzinger se podílela jako sólistka na mnoho CD nahrávkách a to u takových vydavatelství jakými jsou Deutsche Harmonia Mundi (Arie per un’Amante, Haydn), Linn records (Mše h moll, Bach), Challenge records (Bezulia liberata, Mozart), Querstand (Cantatas, Telemann), cpo (Italienische Madrigale, Schütz) a the J. S. Bach Stiftung (Cantatas, Bach). V nejbližší době se chystá vydání Matoušových pašijí J. S. Bacha.


Fotogalerie

K dnešnímu dni jsme pro Vás zorganizovali 1279 Koncertů