Maria Jaskulska-Chrenowicz

Absolvovala Hudební akademii Ignáce Jana Paderewského v Poznani ve třídě dr. Barbary Kubiakové a také bakalářské studium oboru violoncello ve třídě prof. Stanisława Pokorského a postgraduální studium hudební terapie na Hudební akademii Karola Lipinského ve Vratislavi. Zúčastnila se mistrovských kurzů v Polsku i v zahraničí pod vedením pedagogů jako jsou Eva Blahová, Cheryl Studerová, Elżbieta Towarnicka, Włodzimierz Zalewski, Barbara Kubiak. Debutovala jako Druhá dáma v Kouzelné flétně Wolfganga Amadea Mozarta v polském divadle v Poznaň. Účinkovala také v opeře Figarova svatba Wolfganga Amadea Mozarta na jevišti Velkého divadla v Poznani jako Cherubína. V roce 2015 vystoupila na operním galavečeru v rámci 61. ročníku festivalu Splitsko-Ljeto v Chorvatsku. Jako sólistka vystupovala mimo jiné
s orchestrem Poznaňské a Koszalinské filharmonie, s Płockovým symfonickým orchestrem a s orchestrem Barokní akademie dell’Arcadia, mimo jiné interpretací sólových částí Rekviem a Korunovační mše Wolfganga Amadea Mozarta.
Dále spolupracovala s komorním orchestrem L’Autunno, s nímž několikrát vystoupila se Stabat Mater Giovanniho Battisty Pergolesiho během 7. ročníku Festivalu pašijové a velikonoční hudby. Maria Jaskulska-Chrenowicz se podílí na hudebních festivalech (Schumann Festwoche v Lipsku, Bydgoski operní festival) a také provádí árie a písně v rámci monografických recitálů týkající se oslav 100. výročí polské nezávislosti a v roce Stanisława Moniuszka.


Fotogalerie

K dnešnímu dni jsme pro Vás zorganizovali 1284 Koncertů