Maria Jaskulska-Chrenowicz

Maria Jaskulska-Chrenowicz je absolventkou Hudební akademie Ignáce Jana Paderewského v Poznani, ve třídě dr. Barbary Kubiakové. Absolvovala také bakalářské studium oboru violoncello ve třídě prof. Stanisława Pokorského a postgraduální studium hudební terapie na Hudební akademii Karola Lipinského ve Vratislavi. Zúčastnila se mistrovských kurzů v Polsku i v zahraničí pod vedením pedagogů jako jsou Eva Blahová, Cheryl Studerová, Elżbieta Towarnicka, Włodzimierz Zalewski, Barbara Kubiak.
Debutovala jako Druhá dáma v kouzelné flétně Wolfganga Amadea Mozarta v polském divadle v Poznan. Účinkovala také v opeře Figarova svatba Wolfganga Amadea Mozarta na jevišti Velkého divadla v Poznani jako Cherubína. V roce 2015 vystoupila na operním galavečeru v rámci 61. ročníku festivalu Splitsko-Ljeto v Chorvatsku.
Jako sólistka vystupovala mimo jiné s orchestrem Poznaňské a Koszalinské filharmonie, s Płockovým symfonickým orchestrem a s orchestrem Barokní akademie dell’Arcadia, mimo jiné interpretací sólových částí Rekviem a Korunovační mše Wolfganga Amadea Mozarta. Dále spolupracovala s komorním orchestrem L’Autunno, s nímž několikrát vystoupila se Stabat Mater Giovanniho Battisty Pergolesiho během 7. ročníku festivalu pašijové a velikonoční hudby.
Maria Jaskulska-Chrenowicz se podílí na hudebních festivalech (Schumann Festwocheho v Lipsku, Bydgoski operní festival) a také provádí árie a písně v rámci monografických recitálů týkající se oslav 100. výročí polské nezávislosti a v roce Stanisława Moniuszka.


Fotogalerie

Partneři festivalu

30 let od sametové revoluce – 30 let svobody