Markus Butter

Po angažmá v Bavorské státní opeře v Mnichově a Deutsche Oper am Rhein v Düsseldorfu rakouský barytonista Markus Butter zavítal do Saské státní opery v Drážďanech, kde se zhostil rolí Guglielma, Papagena, Dona Giovanniho, Hraběte Almavivy, Wolframa, Giorgia Germonta, Marcella, Sharplesse, Oliviera a dalších.
Od sezony 2015/16 je členem souboru opery ve Štýrském Hradci. Zde ztvárnil mimo jiné role Kurwenala, Evžena Oněgina, Spielmanna (Královské děti), krále Rogera, Fotise (Řecké pašije), kouzelníka Cipolly (Mario a kouzelník), Tadeusze (Pasažérka), Johannese (Ráno a večer), Krušiny (Prodaná nevěsta), dále se zhostil barytonového partu v Brittenově Válečném rekviu či v Schumannových Scénách z Goethova Fausta.
Kromě pravidelného hostování v Theater an der Wien (Orlando Paladino, Dalibor, Rusalka, Ohnivý anděl, Třígrošová opera, Zneuctění Lukrécie, Návštěva staré dámy, Povídky z Vídeňského lesa) hostoval na festivalech v Salcburku a Bregenzu, v berlínské Staatsoper unter den Linden, v Novém národním divadle v Tokiu , v londýnském Covent Garden, Národním divadle v Praze a také v operních domech v Kodani, Essenu, Kolíně nad Rýnem a Mannheimu.
Koncertně spolupracoval s předními evropskými orchestry pod vedením Bertranda de Billyho, Herberta Blomstedta, Nikolause Harnoncourta, Fabia Luisiho, Zubina Mehty, Kirilla Petrenka, Stefana Soltese, Daniela Hardinga, Thomase Hengelbrocka a Antonia Pappana.

 


Fotogalerie

+1 fotografie

 

K dnešnímu dni jsme pro Vás zorganizovali 1285 Koncertů