Marta Infante

Narodila se v Lleidě (Katalánsko), kde také studovala hru na klavír, violu a zpěv. Ve studiu zpěvu pokračovala na Fakultě umění Ostravské univerzity u Drahomíry Mičkové. Zpívala s Orquesta Nacional de Espana, Orquestra Sinfónica de Barcelona i Nacional de Catalunya, Orquesta de la Comunidad de Madrid, Filarmónica de Málaga, Sinfónica de Madrid, Sinfónica de Galicia, Orquesta Sinfónica de Bilbao, Orquesta Nacional de El Salvador, Sinfónica Región de Murcia a spolupracovala s dirigenty jako Jordi Casas, Josep Vila, J. Ramón Encinar, Aldo Ceccato, L. Botstein, Michael Thomas, Case Scaglione, Kynan Jonhs, Miguel Ángel Gómez Martínez, Edmon Colomer, Kees Bakels, Robert Howarth, Carlos Kalmar, Victor Pablo Pérez, Paul Daniels a mnoha dalšími.
Věnuje se písňové formě a spolu s klavíristou Jorgem Robainou přednesla recitály v Teatro Calderón ve Valladolidu, Caixaforum, Fundación J. March v Madridu, Palacio Euskalduna v Bilbau, Auditori Enric Granados v Lleidě a v Palau de la Música Catalana v Barceloně, kde získala cenu v soutěži El Primer Palau za interpretaci Mahlera a Dvořáka. Vystupovala také v divadle Maestranza v Seville a v divadle v Santiagu de Compostela spolu s klavíristou Rubénem Fernándezem- -Aguirrem.
V oblasti staré hudby zpívala na mnoha evropských festivalech, jako jsou např. Benátské bienále, The Bijloke (Belgie), Festival Baroque de Sablé (Francie), Janáčkův máj, Mezinárodní festival duchovní hudby v Oslo (Norsko), Concentus Moravie, Festival International de Musiques Sacrées de Fribourg (Švýcarsko), v Cervantesových institutech v Egyptě, Sýrii, Jordánsku, Libanonu, na festivalu staré hudby v kubánské Havaně, v Salvadoru, Japonsku a představila se také v Chile, Uruguayi a v Mozarteu v Argentině a Brazílii.
Ve Španělsku spolupracuje pravidelně se soubory La Caravaggia, Concierto Español, Orquesta Barroca de Sevilla, La Galanía, La Capilla Real de Madrid, Orquesta Barroca Catalana, Los Músicos de su Alteza, Hippocampus, Academia 1750, v zahraničí pak s Collegiem 1704, souborem Anthonello (Japonsko), Drážďanským barokním orchestrem a s ansámbly The Barrocade Israel Ensemble a Ars Longa (Kuba). Představila se pod taktovkou řady významných dirigentů současnosti, jako jsou Václav Luks, Enrico Onoffri, Giovanni Antonini, F. M. Sardelli, Paul Goodwin, Ottavio Dantone, Richard Egarr a Rinaldo Alesandrini. Tvoří stálé duo s barokním harfistou Manuelem Vilasem a spolu s ním vystupovala na mnoha festivalech, jako např. Via Stellae, Clásicos de Verano v Madridu, Música en los Jardines del Alcázar de Sevilla, Fundación J. March v Madridu, Letní slavnosti staré hudby v Praze, Festival de Música Antigua de Aranjuez, Festival Tomás Luis de Victoria de Ávila, FEMAP, Febrero Lírico en El Escorial atd. Spolu s Manuelem Vilasem také pořídila četné nahrávky, jako např. Tonos al Arpa a Cantate Contarini (benátské barokní kantáty pro alt a basso contiuo, které obdržely cenu Prelude Classical Music v Holandsku jako jedna z 10 nejlepších desek staré hudby roku 2010).
Nahrávala pro Mezzo, Český rozhlas, RTVE, Catalunya Música a pro hudební vydavatelství Alpha, Glossa, Enchiriadis, Anima e corpo, Verso, EMEC a CDM.
Z jejích početných CD nahrávek vyzdvihněme Telemannovy kantáty pro alt, Carissimiho Jephte, Oratorio romano Camilly de Rossi, Merulova Pegasa, opery Amor aumenta el valor a Iphigenia en Tracia Josého de Nebry a Vivaldiho Judithu Triumphans pod vedením Ottavia Dantoneho.

Více informací najdete na: www.martainfante.com


Fotogalerie

K dnešnímu dni jsme pro Vás zorganizovali 1279 Koncertů