Michał Knot

Michał Knot je jedním z nejaktivnějších saxofonistů mladé generace. Absolvoval více než tři sta recitálů a koncertů na světově proslulých místech, jako jsou Carnegie Hall, Berlin Konzerthaus, Musikverein Wien, Walt Disney Concert Hall Los Angeles, Concertgebouw Amsterdam, Wiener Konzerthaus, Tonhalle Zürich, Hermitage Theatre Saint Petersburg, Liederhalle Stuttgart, Gasteig Mnichov, Teatro del Lago Chile a Národní koncertní síň Tchaj-pej. Byl pozván k vystoupení na mnoha hudebních festivalech ve více než 40 zemích * na pěti kontinentech.

Vídeňský saxofonista Michał Knot se narodil v roce 1987 v Jaworzně v jižním Polsku. Jeho saxofonová studia probíhala pod vedením Larse Mlekuscha, Enza Filippettiho, Andrzeje Rzymkowského, Tomasze Gmyreka a Jerzyho Sendeckiho. Vystudoval Musik und Kunst Privatuniversität Wien (MA), Conservatorio Santa Cecilia di Roma (MA) a Akademia Muzyczna Kraków (BA).

Jako člen Duo Aliada vyhrál Michał Knot Grand Prix na 12. ročníku Fidelio Wettbewerb a je držitelem ceny v soutěži komorních umění M-Prize (USA). Je také držitelem ceny „Výjimečný pól“. Michał Knot byl vybrán k účasti na prestižním podpůrném programu vytvořeném rakouskou vládou – „New Austrian Sound Of Music 2016-2017“. V roce 2013 mu bylo uděleno stipendium „Młoda Polska“, které nejúspěšnějším polským umělcům udělil polský ministr kultury a národního dědictví.

Michał Knot dosud vydal dvě alba: „At the films“ vydané rakouským vydavatelstvím Paladino a „New colors of the past“ s německou společností ARS Produktion, obě vysoce ceněná mezinárodním tiskem. Dále se objevuje na albech vydaných Österreichischer Rundfunk (ORF) a Südwestrundfunk (SWR).

Michał Knot přednášel na saxofonové a komorní hudbě a přednášel na Binghamton University v New Yorku, Seoul National University, Taipei University, Krakow Music Academy a na různých hudebních festivalech. Byl pozván, aby sloužil jako člen poroty v Conservatorio Profesional de Música de Mallorca a na soutěži saxofonů v Przeworsku. Je lektorem saxofonu během každoročních letních workshopů Ostrava saxofon a klarinet.

Michał Knot je aktivní kulturní manažer a koordinátor. Spolu s úžasným týmem saxofonistů a přátel založil „Bielsko-Biała Saxfest“. V letech 2017 a 2018 zastával Michał Knot pozici uměleckého ředitele hudebního festivalu Jav Music Festival – hudebního festivalu v Jaworzně (PL), který hostil umělce pocházející ze čtyř kontinentů a zastupující čtyři různé hudební žánry. Festivalu se zúčastnilo přes 1 500 diváků.

Je to D’Addario Woodwinds a výkonný umělec Henri Selmer Paris.

* Michał Knot hrál koncerty a recitály v: Rakousku, Andoře, Albánii, Alžírsku, Belgii, Bosně a Hercegovině, Kanadě, Chile, Číně, Chorvatsku, České republice, Dánsku, Francii, Německu, Maďarsku, Izraeli, Itálii, Japonsku, Lotyšsku , Makedonie, Malajsie, Malta, Mexiko, Nizozemsko, Palestina, Polsko, Portugalsko, Rusko, Srbsko, Singapur, Slovensko, Slovinsko, Jižní Korea, Španělsko, Švédsko, Švýcarsko, Tchaj-wan, Thajsko, Tunisko, Turecko, Ukrajina a USA

K dnešnímu dni jsme pro Vás zorganizovali 1288 Koncertů