Michala Roubalová

Michala Roubalová
zobcová flétna

Je absolventkou Pražské konzervatoře v oboru hra na příčnou flétnu (J. Ostrý) a zobcovou flétnu (J. Kydlíček, J. Braná). Poté pokračovala ve studiu oboru hry na barokní flauto traverso u J. Semerádové na Týnské škole – Collegium Marianum (Univerzita Karlova) a navazujícím magisterském studiu v oboru Hudební věda. Během svých studií absolvovala masterclass u řady předních osobností staré hudby (Corina Marti, P. Zejfart, A. Solomon, L. Brunmayer-Tutz, K. de Witt…).

Jako interpretka je zvána ke spolupráci s předními soubory (nejen) staré hudby (Collegium 1704, Collegium Marianum, Capella Regia, Concerto Aventino, Bach Collegium Praha, Pražská komorní filharmonie…), se kterými vystoupila na významných evropských scénách (Festspiele Salzburg, Concertgebouw Brugge, Chateau de Versailles spectacles, Chapele Royal, S. Giovanni Laterano Roma, ORF RadioKulturhaus, Internationale Händel-Festspiele Göttingen…). Je zakládající členkou souboru Ensemble Fiorello.

Intenzivně se věnuje také pedagogické činnosti na úrovni základního uměleckého vzdělávání. Od roku 2016 vyučuje obor zobcová flétna na Pražské konzervatoři.


Fotogalerie

K dnešnímu dni jsme pro Vás zorganizovali 1288 Koncertů